Skocz do zawartości

elektryczny zamek/pilot


Gość Rakieta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich


 


Od trzech tygodni mam w posiadaniu "Rakietę" Opla Astra F '98 Hatchback F 1.6i 16V autko ma centralny zamek jednak przycisk w kluczyku nie działa,były tez podejrzenia ze moze to przycisk od alarmu ale pomino wymienionej baterii nic nie działa . Proszę wszystkich forumowiczów o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstym problemem są "zimne luty" w pilocie, spróbuj też zaprogramować kluczyk

 

Sposób sprawdzony na Astrze z 99



Programowanie kluczyków w modelach aut Opla jest dość proste.



1. Wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi,

2. Przekręcamy kluczyk w stacyjce do momentu zapalenia się kontrolek.

3. Przytrzymujemy w kluczyku guzik odpowiadający za zamykanie drzwi przez ok 3 sek.

4. W tym czasie drzwi zaryglują się i odryglują ponownie.

5. Teraz możemy sobie zafundować browarka, gdyż zaoszczędziliśmy na wizycie w serwisie.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się tutaj.

po około 2 latach profilaktycznie chciałem sprawdzić drugi kluczyk..

niestety nie otwiera/zamyka centralnego.

Po włożeniu do stacyjki odpala bez problemów.

bateria wymieniona,próby kodowania/programowania bez rezultatu.

 

po naciśnięciu pilota dioda się zapala.kostka wewnątrz kluczyka wygląda dobrze.

 

jakieś pomysły?jak sprawdzić te "zimne luty"?

 

acha!samochodzik to Astra G

 

pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła lutownica może narobić tylko bałaganu, chyba że ktoś ma dużą wprawę.

Dla nie wprawionych lepsza opcja to zwrócić się do elektronika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też sprawdzić sam centralny

 

sprawdzić sterownik który wysyła sygnał do centrali napięcie do sterownika 12v i wyjściowe na centralke powinien pokazywadź się prąd na chwile 12v jeżeli nie ma to padł alarm.Ale jeśli wszystko gra to centrale sprawdzić lubi się często psuć w moim przypadku to i to padło

 

a jak wciskacie jopka od drzwi na zamknięcie to reaguje całość centralki czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no teraz już całkiem załamka:/

 

bo kilkakrotnej nieudanej próbie kodowania zdechłego kluczyka dałem se spokój.

i wtedy chciałem zamknąć kluczykiem do tej pory działającym...no i klops!

teraz obydwa nie ruszają centralnego ani nie dają się zakodować:(

 

na obydwu dioda się zapala i samochodzik odpalają.

 

jakieś pomysły?coś czuje ,że bez wizyty w serwisie się nie obędzie i portfel się lżejszy zrobi :devil: i nie starczy na :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki na spokojnie w prawym słupku jest pod plastikiem sterownik od centralki zobaczcie czy działa z tego co pamiętam sterowane jest minusem

 

wyjmijcie sterownik rozbierzcie sterownik i próba na trzy sposoby rozebrany sterownik podłączyć spowrotem do okablowania znaleść stałe + 12v ma być cały czas prąd a minusa dotykać do nużek sterownika i wciskając pilotem zamykanie otwieranie szukać napięcia na chwile 12v jak nigdzie nie będzie to prawdopodobnie sterownik alarmu nie daje prądu albo przerwany kabel

 

drugi sposób weście kawałek kabla podłączcie do masy i dotykać do sterownika do nużek od przekaźników nie pamiętam gdzie dokładnie ale tam nic się nie stanie jak na sekunde dotkniecie do plusa i jak zamknie albo otworzy to już troche macie wiadomego co może być złe

 

trzeci sposób to wduście dowolny przekaźnik palcem najpierw pierwrzy potem drugi tak jak one się włączają i to samo czy jest reakcja czy nie

 

 

 

 

morze głupia to metoda i głupio opisałem ale ja tak robiłem u siebie i wiedziałem co jest złe wymieniałem jedno i drugie ale sam dzięki temu nie poniosłem dużych kosztów

Edytowane przez RODI86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w serwisie..podobno b.dobrym i...nie byli w stanie tego zrobić!!!

gościu sprawdził piloty i niby ok..ich "komputerek" je widzi..sygnał wysyłają. jednak nie był w stanie zrobić tak żeby "centralka" je złapała.

sugerował właśnie ten sterownik po prawej stronie.

 

mogę kupić na allegro np to:

http://allegro.pl/sterownik-centralnego-zamka-astra-ii-90-560-112-i3003922990.html

 

czy myślicie,że to rzeczywiście może być przyczyną?otworzyłem to,w środku wygląda jak nowe,rozłączyłem i wpiełem spowrotem , ale tych rzeczy co Rodi piszesz nie jestem w stanie zrobić.

 

no i czy jeśli kupię ten sterownik czy można go po prostu zamienić czy potrzebne są jakieś dodatkowe zabiegi typu tech2 cokolwiek to znaczy:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności