Skocz do zawartości

elektryczny zamek/pilot


Gość Rakieta

Rekomendowane odpowiedzi

ja poszukam na necie obrazków z tego sterownika jak coś znajdę to opisze jak to sprawdzić bo teraz widze,że masz troche inny niż ja

 

 

tak w nawiasie znalazłem coś na jednej stronie jak kupisz nowy sterownik to dają pilota do niego chociaż nie jestem pewny

 

ale według mojego myślenia to nie potrzeba takich rzeczy bo do sterownika tego,co innego wysyła sygnał przynajmniej u mnie tak jest kluczyk wysyła do alarmu sygnał a z tamtąd wysyłany jest sygnał na sterownik przez kabel

Edytowane przez RODI86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na necie kilka zdjęć ale mało widać na nich jedyne co mogę podpowiedzieć to na załączonym zdjęciu te dwa prostokąty z napisem siemens to są przekaźniki na odwrotnej stronie są nóżki od nich po 6 lub tylko po 4 na każdym po zetknięciu kturyś nóżek ze sobą od danego przekaźnika zamek powinien albo zamknąć albo otworzyć to zależy od przekaźnika bo jeden otwiera drugi zamyka ale sprawdź gdzie jest plus a gdzie minus żeby nie złączyć ich razem ale które zewrzeć to ciężko mi podpowiedzieć

 

jedyne co to boje się żeby ci nie uszkodziło sterownika przy takich próbach bo tam jest pięć układów które mogą się spalić ale jeżeli nie połączysz + z - to nie powinno

 

jest jeszcze możliwość sprawdzenia w domu wyjmij sterownik weź w domu zasilacz 12v i podłączaj + i - aż przekaźnik pyknie czyli załączy się ułatwi ci to znalezienie nóżek które masz połączyć oczywiście będą to pozostałe i w ten sposób unikniesz uszkodzenia sterownika

 

przepraszam za taką rozpiske ale tak po zdjęciach to ciężko wytłumaczyć co innego jak bym go miał w rękach

post-14304-0-02532100-1361351793_thumb.jpg

Edytowane przez RODI86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rodi za zaangażowanie.

 

ostatecznie zamówiłem na allegro sterownik,jak przyjdzie to jadę do warsztatu żeby mi go "połączyli" z pilotami.

 

Jeśli się nie da to będzie oznaczało,że kupiona używka też jest walnięta :) lub przyczyna tkwi gdzie indziej.

Wtedy zakład proponuje zamontowanie centralki zamiennika(połączenie jej z centralnym zamkiem) do której są dwa piloty wiszą jako breloczki przy kluczykach i służą do zamykania/otwierania centralngo.Całość operacji to koszt 180 zł

 

Dam znać co i jak!:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci proponował samemu go wpiąć w miejsce nowego i sprawdzić próbując zamknąć samochód niewiem jak tu jest ja programowałem vectre z podobnym sterownikiem metoda prosta

 

siedem razy włącz i wyłącz zapłon musisz to zrobić w miare szybko przy siódmym razie zostaw na włączonym zapłonie i wciśnij trzymając przycisk zamknięcia w pilocie aż samochód zamknie się i otworzy oczywiście wrzystkie drzwi muszą być zamknięte

 

metoda sprawdzona na vectrze B 96r spróbuj nic złego się nie stanie a pare złotych zostanie w kieszeni i też mówili że bez kabla nie wyda a dało się bez warsztatu

Edytowane przez RODI86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po założeniu nowego starownika Twoja metoda Rodi nie podziałała.....niestety również warsztat ponownie nie był w stanie nic zrobić.

sytuacja jest taka sama..po wpięciu się komputerem wykrywa kluczyki i pokazuje ich działanie tzn jak naciśnie się otwieranie/lub zamykanie to pokazuje :"aktywny" i daną funkcję

ale nie idzie ich zsynchronizować ze sterownikiem..

 

ale analizując jeszcze raz:

po kilku pierwszych nieudanych próbach zakodowania rezerwowego kluczyka główny kluczyk wciąż działał.więc w tym momencie sterownik był napewno dobry..

dopiero po kolejnym podejściu do rezerwowego kluczyka przestał działać również kluczyk główny.

 

czy wobec powyższego możliwe jest,że to jakiś problem z kluczykami jednak?lub jeszcze gdzieś indziej może być problem?

nie chce mi sie wierzyć,że obydwa sterowniki są walnięte:/

 

PLISSSS HEEELLLPPP!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

A czy próbowaliście  że tak powiem po chłopsku , ? Czyli rozłączyć na kilka minut akumulator . ? U mnie zadziałało choć to  leciwa Meriva . a jak nie to do wymiany mikro włączniki w pilocie  pozdrawiam 

Edytowane przez Mery 11

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw ortografię.

Druga rzecz to popatrz na daty postów.

I jeżeli chcesz odkopać stare to proponuję to zrobić w formie porady np. jak zrobiłeś i że pomogło.

Inaczej post poleci w kosz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności