Skocz do zawartości

Bateria w laptopie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

No właśnie mam pytanko jak w temacie. Czy wyjmować baterię z laptopa jak chodzi na zasilaczu czy też nie? Bo gdzieś wyczytałem że lepiej wyjąć ponieważ niby ona się delikatnie rozładowuje a potem doładowuje. Bateria mam ograniczoną liczbę ładowań z tego co wiem. Sam już nie wiem co jest dobre a co złe. Wiadomo że jak jest zamontowana to np. jeśli wyłączą nam prąd to się przełączy na baterię i tyle nic nie stracimy, już raz tak miałem.

 

Jak Wy robicie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy robicie

na początku też się przejmowałem i przeczytałem chyba z kilka wersji odpowiedniego korzystania i używania lapka :)

ale odkąd lapek dostał się w damskie zarządzanie przestałem się przejmować....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem tak, że wyjąłem naładowaną w 100% baterię i pracowałem na samym zasilaczu. Po jakimś czasie kiedy to musiałem pojechać w plener i skorzystać z baterii okazało się że jest wyczerpana :) wyładowała się od samego leżenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dla baterii jest lepiej jak sie ją wyjmuje przy ciągłym używaniu zasilacza.

Ale wtedy od czasu do czasu trzeba ją włożyć i naładować i rozładować do końca i znów naładować.

Mnie osobiście wkurza jak niema baterii bo jest ona tak zabudowana że znajdują się w niej gumowe stopki i jak jej niema to laptop nierówno leży. Nie wiem dlaczego w Asusach tak kijowo to rozwiązali. Nie wiem może we wszystkich tak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dla baterii jest lepiej jak sie ją wyjmuje przy ciągłym używaniu zasilacza.

Ale wtedy od czasu do czasu trzeba ją włożyć i naładować i rozładować do końca i znów naładować.

Nie tylko teoretycznie ale i praktycznie.

Jeśli bateria leży nie używana bo pracujemy na zasilaczu to przynajmniej raz w miesiącu należy ją rozładować i naładować. Zapewni jej to dłuższe życie.

BTW wydaje mi się że jeśli bateria będzie cały czas włożona mimo pracy na zasilaczu to może się dodatkowo grzać a to na pewno dobre nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW wydaje mi się że jeśli bateria będzie cały czas włożona mimo pracy na zasilaczu to może się dodatkowo grzać a to na pewno dobre nie jest.

Wątpię źle Ci się wydaje, ponieważ laptop na zaawansowane sterowanie ładowaniem. I jeżeli bateria jest naładowana On odcina jej dopływ prądu, podaje tylko malutki prąd podtrzymania a całe zasilanie idzie na laptopa.

Więc niema możliwości żeby bateria się grzała jeżeli proces lądowania się zakończył.

Więc po naładowaniu laptop zachowuje się prawie tak jak by jej nie było (Czyli minimalne zużycie).

 

Ale patrząc z drugiej strony jak mamy baterie w laptopie to nasz laptop działa jak Desktop z ~2 godzinnym UPS'em po zaniku napięcie nic się nie dzieje. A gdy nie mamy baterii wszystkie nasze niezapisane dane "Żegnaj, goodbay" i dysk też może polecieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On odcina jej dopływ prądu, podaje tylko malutki prąd podtrzymania

Przypuszczam że chodzi Ci o ładowanie impulsowe. Lecz trochę inaczej to działa niż opisujesz. Ale to nie istotne dla tego tematu i zaczyna się robić OT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loozack napisałeś że:

Jeśli bateria leży nie używana bo pracujemy na zasilaczu to przynajmniej raz w miesiącu należy ją rozładować i naładować. Zapewni jej to dłuższe życie.

Moja leżała naładowana w 100% jakieś 2 tygodnie a jak ją włożyłem do lapka i się włączył to była naładowana w 3% ???

 

A laptopka mam nowego bo od jakichś 3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności