Skocz do zawartości

Bateria w laptopie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

No to VALDEE wydaje mi się że albo nie przeszła poprawnego formatowania albo jest coś z nią nie tak. Oczywiście nie powinna być (i raczej nie będzie) naładowana w 100 % po 2 tygodniowym leżeniu, ale 3 % to wydaje mi się za mało... tzn za dużo z niej uleciało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dokupiłem stację dokującą do swojego lapka ,oczywiście używkę. Podłączyłem wszystkie przewody do niej ,do tego lapek i sądziłem że ktoś mi wcisnął zepsuty sprzęt - okazało się ,że bez zasilania stacji a przez to i samego lapka nawet mysz nie działa. Tak więc jeżeli producent nie widzi przeciwskazań co do na stałę podłączonego zasilacza, ja również nie doszukiwał bym się jakiegoś szczególnego uszczerbku dla baterii. Co innego całkowite jej rozładowanie i naładowanie conajmniej dwukrotne raz na jakiś czas - jestem za takim rozwiązaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak dla wyjasnienia, bateria w kazdym przypadku gdy laptop jest podlaczony pod zasilacz laduje się po utracie jakis 3% energi. co w praktyce wyglda tak, ze srednio co 2-3 godziny jest podladowywana. od samego lezenia moze odparowac jakies 10% energi. jesli juz praktykujecie wyjmowanie bateri na dluzej niz 4-5dni to tylko rozladowana, ma to znacznie mniej niekozystny wplyw na jej pojemnosc niz pozostawienie tak naladowanej.

u mnie po doinstalowaiu sterownika bateri w zarzadzaniu energia pojawily sie dodatkowe opcje, w tym jedna taka fajna ktora daje mi mozliwosc wybrania poziomu energi przy ktorym ma zaczac sie ladowanie, od prawie 2 lat mam ustawione 10% i z 2,5h jakie trzymala bateria na nowce, nadal trzyma mi prawie 2h. niestety prosic o wyslanie mozecie ale dziala tylko z nie tak bardzo starymi laptokami ibm'a, a probowalem to odpalic w hp, asusach i acerach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy na zasilaczu należy wyjmować baterię, aby nie skracała się jej żywotnośc poprzez efekt doładowywania. Takie jest moje zdanie i tak eż robię ze swoim Lapkiem ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam firmowy laptop już z 2 lata chodzi dziennie 8 i więcej godzin i nigdy nie wyciągałem baterii i trzyma mi około 2 godzin.

Ale należy oczywiście przestrzegać zasad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja w swojej padlinie (stara toshiba ) mam bakterie ktora jest caly czas wlozona i ma swoje mozliwosci dalej prawie tak jak miala (trafila mi sie dobra bakteria) i stracila na ten czas jakies powiedzmy 15% swojej pojemnosci ,wiadomo baterie mozna poddac regeneracji ale jeszcze sie nie spiesze.Druga sprawa to to ze podchodze do niej jak do telefonu dzialam genera;lnie na bakteri ale jak musze to zalaczam zasilanie moze wlasnie dla tego tyle dziala ??co wy na to w koncu robie odwrotnie niz zalecaja i o dziwo w ciagu 2,5 roku uzywania tylko 15% spadku to uwazam ze nie jest za wiele. :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności