Skocz do zawartości

Jakie spalanie w corsa b z silnikiem X12SZ?


Gość LuZet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym sie dowiedzieć ile spala paliwa corsa b silnik 1.2 8v ? Pytanie szczególnie kierował bym dla osób posiadających taki silnik. Moja corsa rocznik 1997 pali około 9litrów w cyklu mieszanym podczas ekonomicznej jazdy dodaje ze wszystko jest sprawne i wymieniane na bieżąco w samochodzie czy to normalnie? Czy moze ten typ tak ma. Pozdrawiam;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Moja, latem 5,3 średnie spalanie zliczone z 1800km- trasa miasto ogólny cykl mieszany z przewagą trasy do 90km/h, jeżdze zgodnie z zasadą mega ecodriving, nie muszę chyba mówić co to znaczy. Opony przód 145 tył 165 na alusach, olej 10w40. Stan techniczny perfekto.

Zimą 6,45- spalanie z tej zimy liczone ostatnio z 1700km oponki zima na feldze P+T 165. Maks jaki miałem to 7,5 zeszłego roku przy mrozach -18st i dojazdach do roboty po 8 km w jedną stronę.

Coś jest u Ciebie nie tak z autem albo z umiejętnościami jazdy ekonomicznej. Ten g*wniany silnik latem w oszczędności bije wszystkie tikacze i cienko cienko. Dodam, że u mnie tryb miejski to Wrocław z tym że ja w korkach nie stoję tylko je omijam. Jeszcze jak by te auto jakoś wyglądało to nie korciło by mnie do zmiany na coś poważniejszego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie silnik juz sie musi sypać bo moj ekodriving jest nabank wporządku jeżdżę na tym samym oleju co ty i co dziwne podobne dystanse pokonuje 8km do pracy w jedną i 30km do szkoły i średnio 90km na godzinę góra:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek100262

Moja Corsa 96rok,typ silnika X12SZ ,przebieg wg licznika 190 000,gaz ma od 5 lat,ja ją mam dosłownie od początku tego roku.Oponki wąskie 13 145/80,jeżdże spokojnie i ekonomicznie,a pali mi 13-14litrów lpg w trybie mieszanym.Na benzynie raz sprawdzałem fakt,że był wtedy spory mróz,ale większość benzyny spaliłem na trasie,tak 70%trasa,30% miasto i wyszło 10 litrów.Jak kupie gazu za 50zł to do tego na odpalanie spali benzyny tak mniej więcej za 10zł,a to wystarcza zaledwie na 140 km.Jednym słowem porażka,wszystko posprawdzane i niby wszystko ok,a spalanie jest jakie jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to widzę u kolegi tez nieciekawie tak właśnie myślałem te auta z tym silnikiem nie bardzo nadają sie na gaz;) a autko nie straciło mocy na jeździe na gazie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek100262

Ooo to widzę u kolegi tez nieciekawie tak właśnie myślałem te auta z tym silnikiem nie bardzo nadają sie na gaz;) a autko nie straciło mocy na jeździe na gazie?

Nie,tak to w miare chodzi,no w mieśćie na dużych górkach,bo mam u siebie takie strome to trzeba i do 2 redukować,ale na prostej to i na 5 biegu wyprzedzam.Tylko to spalnie,pali tyle,że sie w pale nie mieści,a jak jej przykręcić gazu tak nawet minimalnie to muli,że nie da sie jechać,jak si bardziej odkręci to to samo.W tej pozycji w której mam teraz śrube jest dobrze,ale spalanie tragedia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek100262

nie pisz ze posprawdzane skoro masz blad sondy lambda

pomimo wymiany

no fakt,że mam,pomyśle nad tym,nic z tym nie robiłem,bo nie jedna osoba mnie zapewniała,w tym bardzo dobry specjalista od elektroniki samochodowej,że to normalne przy jeździe na lpg z taką instalacją,na forum to samo ludzie napisali,bo czytałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek100262

nie pisz ze posprawdzane skoro masz blad sondy lambda

pomimo wymiany

Skoro mówisz i upierasz się,że sonda ma wpływ na spalanie lpg w najprostszej najuboższej instalacji 1 generacji to weź to jakoś uzasadnij logicznie,bo mogę tu podać całą liste linków do stron na których na forach każdy twierdzi,że sonda ma wpływ na spalanie lpg,ale tylkow instalacjach od 2 generacji w górę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie wiem ile razy juz to pisalem

doprowadz auto do spalania normalnej ilosci benzyny

bo podobno tez pali jej za duzo

a pozniej lap sie za LPG

zaczynasz od DUPY strony cala robote

masz stara instalacje ktora kij wie jak juz zostala namieszana przez Twoje proby

masz o tym jakiekolwiek pojecie ze sie lapiesz ??

wartosci sondy mozna sprawdzic

na forum znajdziesz jakie powinny byc wzrocowe

porownaj z tymi jakie sa

kupiles jakiegos zajezdzonego szrota ( z kablami elektryki jak w domu)

i teraz szukaj dziury w calym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności