Skocz do zawartości

Jakie spalanie w corsa b z silnikiem X12SZ?


Gość LuZet

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji chcialbym sie dowiedzieć czy błąd 43 dotyczący recyrkulacji spalin moze mieć wpływ na spalanie paliwa bo taki odczytałem ostatnio? I jeszcze nie zrobiłem koło tego oraz czy jeśli nie jest wyświetlany błąd sondy lambda ta działa prawidłowo dziękuję z góry za wskazówki;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek100262

kolego nie wiem ile razy juz to pisalem

doprowadz auto do spalania normalnej ilosci benzyny

bo podobno tez pali jej za duzo

a pozniej lap sie za LPG

zaczynasz od DUPY strony cala robote

masz stara instalacje ktora kij wie jak juz zostala namieszana przez Twoje proby

masz o tym jakiekolwiek pojecie ze sie lapiesz ??

wartosci sondy mozna sprawdzic

na forum znajdziesz jakie powinny byc wzrocowe

porownaj z tymi jakie sa

kupiles jakiegos zajezdzonego szrota ( z kablami elektryki jak w domu)

i teraz szukaj dziury w calym

Tak,mam pojęcie i to duże.Wcale nie została przeze mnie namieszana.Wymieniałem parownik i dawka była regulowana i poza tym wszystko jest jak być powinno.Co z tego,że wyświetla sie błąd od sondy jak na gazie ma prawo go wyświetlać,a na benzynie wyświetlało tylko błąd 25,a on do gazu nic nie ma,bo to jest od wtrysku benzyny ,on może sobie być i pewnie ma to wpływ na spalanie beny ale spalanie lpg powinno pomimo to być prawidłowe.A tamte kable już wyciągłem,to był krótki półmetrowy kabel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam wiecej pytan

nie ma prawa sie wyswietlac ani na gazie ani na benzynie

ile razy mam to pisac ??

ja jedno ty drugie

jedz do kogos kumatego niech ogarnie prace na benzynie

masz bledy i nic z nimi nie robisz

a chcesz cudu na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapetopel

Gawlak->Miałem gaz, zanim pierwszy raz wsiadłeś do auta. I generacja nie
jest przeznaczona do aut z wtryskiem. Nie ma emulacji sondy i pojawia się błąd.

 

Luzet-> 9 l to przecież normalne spalanie. Ekodriving to bardziej zabawa niż narzędzie

Edytowane przez mapetopel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wychodzi ze moj znajomy mechanik miał racje mówiąc ,, nie widziałem benzyniaka który mało by palił paliwa chcesz oszczędne auto kup z silnikiem diesla heh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek100262

nie mam wiecej pytan

nie ma prawa sie wyswietlac ani na gazie ani na benzynie

ile razy mam to pisac ??

ja jedno ty drugie

jedz do kogos kumatego niech ogarnie prace na benzynie

masz bledy i nic z nimi nie robisz

a chcesz cudu na forum

I widzisz co kolega poniżej napisał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze i co z tego

nie wiem co to za jegomosc

moze sobie pisac co mu slina na jezyk przyniesie

zmien instalacje na nowsza skoro I generacja to taki problem

jakis debil musial ja zakladac

ustawic sie nie da a zdlawiona pali wiecej niz powinna

a dwa juz napisalem najpierw na benie doprowadz do porzadku

wtedy sie pozbedziesz problemu

a nie piszesz i placzesz ze tyle pali

nic z tym nie robiac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Jeśli ktoś uważa że te corsy pala dużo- proponuje przeczytać jeszcze raz mój post wyżej. 5,5 to jest normalne spalanie dla tego silnika latem, zima litr więcej. Musicie mieć jakieś padliny totalne że palą wam po 9 litrów. Dodam że moja na oko ma 200 tyś bo stanu faktycznego to nikt nie jest w stanie zgadnąć. Może trza było zainwestować tysiak więcej i kupić coś rozsądnego, poniżej 3K to nawet niema sensu jechać po corsę w najniższym standardzie.

 

Proponuję od odstaw wszystko sprawdzić tak jak wam to poleca kolega Gawlak, lambdy termostaty itp. Ludzie do tego auta nowe markowe części są tanie jak rydz, a czasami trzeba coś zainwestować żeby przy tych cenach benzyny nie mieć takich strat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja racja;) moja corsa niestety była z tych tańszych więc bede musiał przeaanalizować inne czynniki bo niestety 9litrów to troche dużo jak na takie niewielkie autko. Dodam ze moja corsa jest w wyposażeniu podstawowym czyli golas kompletny a przebieg to mam coś 209880 więc chyba tez nie jest taki tragiczny

Edytowane przez LuZet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności