Skocz do zawartości

Klimatyzacja jak to jest?


Gość maxio69

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maxio69

Witajcie od razu na wstępie napisze by się nie śmiać :D gdyż to moje 1 auto z klimą i nie jestem w tym obyty.

Mam astre g DTI 1.7 01r. Mam w niej klime i szczerze to nie wiem jak jej używać :D

Autko kupiłem nie dawno sprzedający powiedział, że klima jest sprawna, nabita itd.

Dzisiaj na dworze było około 15stopni więc myślę włączę zobaczę czy działa.

Po wciśnięciu "śnieżynki" czuć było lekki chłód szału nie było czuć ale coś leciało chłodem.

Teraz pytanie takie czy jeśli mam wł. klimę to coś daje to że używam też tych pokręteł 0-1-2-3-4 od nawiewu?

A i słyszałem też, że jak się używa klimy musi być wciśnięty ten samochód ze strzałką tą zaokrągloną pobór powietrza z wewnątrz (wiecie o co chyba chodzi:D)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, sprzedający powiedział.... - zawsze tak mówią;

 

generalnie tak:

guzik z samochodem i zakręconą strzałką to "obieg wewnętrzny" - zdecydowanie nie należy go "nadużywać" - a już napewno nie należy go używać przez cały czas!!!

zakładam, że klima jest "manualna" - więc:

pokrętło od "siły nawiewu" (w Astrze G) to chyba środkowe z trzech - 0 - nie dmucha, 4 - dmucha najmocniej ;)

pokrętło od "regulacji temperatury" ustaw max na niebieskim zakresie i sprawdź czy dmucha zimnym powietrzem;

 

najlepiej to przed ociepleniem całkowitym podjedź do jakiegoś serwisu klimiarskiego żeby odgrzybić klimę, wymienić filtr kabinowy i przynajmniej sprawdzić szczelność całego układu - będziesz wiedział co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz999

Jak bd na dworzu 30 stponi to wtedy poczujesz szał :rotfl: a co do pkręteł do tak jak bez klimy :rotfl: sterujesz siłą nawiewu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maxio69

Wiem jak używać pokręteł nie wiem jak jest z uzyciem klimy. Jak dałem na 0 i pokrętło na niebiesko i wł klimę. Czuć było lekkie zimno z kratek ale czy jak włączę klimę i zacznę używać pokręteł czy to coś da? Będzie lepiej chłodzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz999

no oczywiście że bd lepiej chłodzić. jak włączysz klime to masz zimne powietrze z kratek. a pokrętła 1 2 3 4 są do regulowania sły dmuchanego powietrza

. wiesz o co kaman??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w astrze

 

ale wlaczajac klime jak nawiew jest na zero klima automatycznia wlacza nawiew na 1 bieg-tak jest w corsie

tak wiec bedzie pewnie w astrze

 

analogicznie i wieksze obroty 2-3-4

tym chlodniej:) :-):)

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

A nie masz pozycji A na tym pokrętle ?? wtedy bym zalecał ustawienie pokrętła własnie na ten " znaczek" ..

"obieg wewnętrzny" przydaje sie do odszraniania szyb i szybszego nagrzania auta, po kilku minutach wyłączamy..

Wszystko na ten temat jest opisane w instrukcji obsługi i tam poszukaj - jak nie masz ->PW do mnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maxio69

Dziękuje za porady! Będą upały to i będę testował!

Znalazłem już instrukcje całej astry w necie poczytałem podumałem i myślę, że będzie OK!

Jeszcze raz wszystkim serdeczne dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności