Skocz do zawartości

CORSA B: pęknięty wężyk spryskiwacza tylnej szyby


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

ostatnio zobaczylem, ze jak chcialem spryskacz spryskiwaczem tylnia szybe, nic sie nie lalo...

otworzylem dzisiaj klape bagaznika i otworzylem ta gume (pomaczenie klapy bazaznika z karoseria samochodu), znalazlem kawalek wezyka, tzn. czesc od spryskiwancza na tylniej szybkie wlasnie do tej gumy laczeniowej, tzn. tam gdzie ta guma jest wezyk pekl, ale niestety nie ma tam drugiej czesci wezyka (czyli tej do zbiornika i papki).

Prosze o informacje, ktoredy idzie ten wezyk od tej gumy przy tylniej klapie bagaznika az dozbiornika z plynem? - musze gdzies zlokalizowac gdzie jest ta druga czesc wezyka i chyba trzeba caly wezyk wynienic?

Rafal

 

[ Dodano: Sob Lis 10, 2007 13:50 ]

hmm, poczytalem troche archiwum i wyczytalem, ze sa jakies zlaczki, a przewodu to wylko kawaleczek trzeba wymienic, u mnie nie ma zadnych zlaczek, drugi koniec znalazlem w koncu nad lewymi tylnimi drzwiami, teraz musze zakupic z 5m takiego wezyka i wymienic na calej dlugosci.

Rafal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ Złączki do weżyków są w sklepie, kupujesz i sztukujesz weżyk w miejscu peknięcia. Najlepiej jeszcze zacisnąc weżyk opaskami na złączce.

 

 

Poprawiłam błąd/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak beda zlaczki to kupie 2 i wymienie te jakies 15cm wezyka

a jak zlaczek nie kupie to tak jak wyczytalem rurka termokurczkiwa...

 

najpierw myslalem, zeby kupic caly przewod, ale to 'chyba' przesada :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, nie mogę sie opanować , żeby się nie pochwalić :D choć to dawno było a i temat stary.

Ja mam dosztukowany wężyk sklejony najzwyklejszą taśmą izolacyjną i działa ponad rok bez zastrzeżeń (nie miałam innego pomysłu, nikogo nie zapytałam a i na forum jeszcze nie byłam...).

Dzięki forum wiem co można poprawić ; Fajnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

a u mnie chyba jest troche inaczej, ten wężyk raczej idzie dołem (Opel Corsa B rocznik 1998)

 

dopiero nie dawno zorientowałem się, że mam spryskiwacz tylnej szyby => okazało się, że wajhę spryskiwacza można popchnąć do przodu :), wtedy pompka też pracuje a jednak nic nie pryska. No i w koncu zauwazylem ze jak tak zrobie, to wprawdzie nic nie pryska, ale kapie mi plyn z 2 otworow na dole, w progu auta (od spodu calkiem) i na samym koncu spod reflektora

podejrzewam ze wlasnie tam sa pekniecia/dziury/braki przewodu

 

wie ktos moze jak sie mam do tego zabrac? cos musze szukac na spodzie auta? pod karoserią?

 

aha, moze on w ogole jest zerwany wczesniej gdzies, bo jak sprawdzilem na klapie tylnej ten gumowy szeroki przewod, jak go otworzylem, w srodku sa tylko 'twarde' kable, podejrzewam ze elektryczne, nie zauwazylem tam szerszego gumowego , no chyba ze na tym odcinku plyn juz ma byc doprowadzany jakims wezszym sztywniejszym przewodem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapie mi plyn z 2 otworow na dole, w progu auta (od spodu calkiem) i na samym koncu spod reflektora

podejrzewam ze wlasnie tam sa pekniecia/dziury/braki przewodu

To, że kapie na dole nie znaczy ze dołem ułożony jest wężyk. Woda spływa sobie z góry na dół z pękniętego lub rozłączonego wężyka. Tak działa prawo grawitacji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kapie na dole nie znaczy ze dołem ułożony jest wężyk. Woda spływa sobie z góry na dół z pękniętego lub rozłączonego wężyka. Tak działa prawo grawitacji :shock:

no niby tak :D ale tez myslalem ze jakby bylo calkiem u gory to jakos by sie 'rozeszlo po kosciach' po drodze :E

 

no mniejsza z tym, jest problem, bo mam ten spojler maly na tylniej klapie, zlokalizowalem tam spryskiwacz i wezyk, ale nie widze sladow tego wezyka w gumowej rurce laczacej klape z karoseria (biegna tam kable elektryczne), czyzby calkowicie zerwany wezyk miedzy klapa a karoseria? nie wiem jak sie za to zabrac, zeby to rozmontowac, wyciagnac i wsadzic nowy 8)

 

ktoś pisał, że ten wężyk biegnie górą? ale nie mam sie do niego jak dobrać, są jakieś zaślepki przy suficie i koło szyb, ale tam są śrubki chyba pod nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności