Skocz do zawartości

Chłodnica-włacza sie zaraz po uruchomieniu silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie? poniewaz odpowiedzi nie znalazłem na forum a dreczy mnie ten problem, chciałbym sie spytac czemu zaraz po odpaleni silnika załacza mi sie chlodnica i chodzi cały czas, przy okazji zapala mi sie zolty prostokącik z wentylatorkiem w srodku wskazując na usterkę w ukladzie chlodzenia? Co moze jest zepsute?Jakis czujnik?Za odpwiedzi dziekuję. Mam opla Astre II 1,6 z 2000 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącza ci się wentylator po odpaleniu! Prawdopodobnie uszkodzony jest czujnik temperatury. Gdzie jest dokładnie nie wiem, ale powinien być u dołu chłodnicy, możesz go znaleźć po kablach od wentylatora, na pewno idą do czujnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem ten problem. Ponadto u mnie w momencie jak to sie działo nie działała klima. Okazało się, że to czujnik przy chłodnicy klimy. Stojac przed samochodem jest on po lewej stronie chłodnicy klimy, o ile dobrze pamiętam gdzieś w połowie jej wysokości. Umieszczony jest na osuszaczu. Wtyczkę wpina sie od góry. U mnie wystrczyło wyczyscić styki i zaczeło działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem,tylko że u mnie sprawa zaczęła się nieco inaczej.

1.Zaczęło mi ubywać płynu chłodzącego

2.Przestał włączać się wentylator.

Pojechałem do "mechaniora".Diagnoza - czujnik walnięty (ten do wentylatora)

OK.Kupiłem nowy.Zamontował go"mechanior". No i się zaczęło.Wentylator włącza się zaraz po przekręceniu kluczyka.Diagnoza - uszkodzony czujnik.OK.Kupiłem drugi.Zamontował "mechanior" i dalej to samo.Zwątpiłem w możliwości "mechaniora" i postanowiłem napisać.Poradźcie co to może być.

Dodam,że wszystko zaczęło się zaraz po wymianie płynu chłodzącego

 

Astra 96' 1,4 benz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem to samo.

nie mialem czujnika cisnienia klimy ktory wkreca sie w chlodnice klimy

kupilem zalozylem i wiatrak z chlodnicy cieczy sie wylaczyl.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,a sprawdzałes Nobo co sie dzieje jak odłaczysz przewod od czujnika??bo ja tez troche walczyłem swojego czasu z tym czujnikiem.

Jak odłączę wtyczkę od czujnika to wentylator się wyłącza (tak cały czs jeżdżę).Może strzelił jakiś przekaźnik od tego ustrojstwa?

 

A odnośnie czujnika klimy.......gdybym miał klimę......oj....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to wyglada że z instalacja wszystko ok,a próbowałes wykrecic czujnik z chłodnicy i podpiac go bezposrednio do przewodu??bo moze te czujniki cos sa nie tak.Bo ja tez musialem kopowac dwa razy czujnik,bo pierwszy mi nie włączał wentylatora był nowy,dopiero za drugim zakupem zadziałało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności