Skocz do zawartości

Meriva 1,3 CDTI 2006r. Nie odpala...


Gość adrian8149

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adrian8149

Witam wszystkich. Kilka dni temu zakupiłem opla merive 1,3 CDTI 72KM z 2006r.

Auto przyjechało blacharsko w przyzwoitym stanie, kupiłem tanio bo niby jakiś czujnik padł i dlatego nie odpala.

 

Ogólnie elektryka wszystko dziala... Ako naladowalem i spórbowalem go odpalić.

 

Opisze jak wygląda sytuacja:

 

Sprawdziłęm bezpieczniki wydają się być ok. Nie patrzyłem na przekaźniki.

 

Gdy włożę kluczyk do stacyjki słyszę takie piszczenie jakby ze środka auta (podobne jakby sie nie wyłączylo swiateł albo czegoś.. ale ogolnie wszystko jest wyłączone)

 

Gdy natomiast przekręce ten kluczyk w stacyjce na opcje "zapłon" coś zaczyna piszczeć w silniku.. taki elektryczny dźwięk... z góry silnika jakby.

 

Meriva kreci silnikiem (wnioskuje że nie jest zatarta ani nic), próbuje odpalić ale jakby coś elektrycznego ją rozłączało...

 

Czasem odpali, chodzi możę z 20 sekund i od razu gaśnie. A czasem w ogóle nie idzie jej odpalić..

 

 

Przyjechał spec z kompem, stwierdził usterke czujnika wałka rozrządu, bo taki bład mu wyskoczył, po skasowaniu od razu wyskoczył na nowo gdy tylko wlożyłem kluczyk do stacyjki.

 

Jutro planuję już mieć czujnik, ale coś nie jestem przekonany że to tylko taki malutki czujniczek.

 

Mając wcześniej silnik TDI słyszałem bardzo głośny taki szum pobierania paliwa przez pompe.. Tutaj jest głucho.. ale nie wiem, bo możę w merivach tego nie słychać?

 

Miał ktoś coś podobnego?? Pozdrawiam

Edytowane przez adrian8149

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

odepnij czujnik bez niego tez chodzi a jak bedzie lepiej palil to jego wina z reszta sam blad pokazuje

wtedy zaswieci sie check jak odepniesz ale napewno sie poprawi jezeli to tylko jego wina

 

piszczy pompa paliwa i przekaznik od niej

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian8149

Silnik to 1,3 CDTI diesla.. ten słabszy 72KM czy jakoś tak..

 

Model juz po lifcie, z przyciemnionymi tylnimi lampami. I z jakimiś elektrowtryskami czy coś.... Nic więcej nie wiem

 

Próbowaliśmy ten czujnik połozenia wałka rozrządu ruszać.. i czasem są jakieś efekty żę juz bardzo blisko jest odpalenia, a czasem żadnej rekacji. Raz wyjełem czujnik całkiem i było identycznie..

 

Znalazłem czujnik za 50zł oryginał, używany ale z gwarancją, więc odżałuje, może będzie tak jak pokazał komp....

 

Czyli co.. jak piszczy cały czas... raz w środku raz w silniku to pompa poszła ? :(

Edytowane przez adrian8149

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 km

 

napewno czujnik walka rozrzadu??? nie walu???

wyjmowac nie musisz wystarczy odpiac wtyczke

i ma chodzic

 

tylko sprzedajacy mogl cos jeszcze ukryc innego ...

i sprzedac z usterka na czujnik:))

 

 

i uzupelnij profil i odznacz ten gaz :)))

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian8149

To 75KM.

 

Według tego gościa wyskoczył taki komunikat że brak polączenia i wine ma czujnik wałka rozrządu... ten u góry na silniku.

 

Gdy go wyjełem tak samo nie odpalał... albo odpalał i gasł. Ale czasem gdy nim ruszałem włożonym w lewo i prawo to coś tam jakby chwycił lepiej.

Tak ale to auto które stało za granicą i opis był ze motor sprawny, ale nie pali. I tak faktycznie jest.

 

Tylko czemu to tak piszczy właśnie. Podpowie ktoś co najlepiej zbadać, sprawdzić ? Chciałbym żeby silnik cykał :)

Edytowane przez adrian8149

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszczy przed zapaleniem po wlozeniu kluczyka??

opisz dokladniej

 

 

sam sprawdzales tez bledy??? nie mruga kontrolka przy zapalaniu??

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian8149

W więc tak... Gdy podłącze ako naładowane... bez kluczyka w stacyjce jest cicho...

Gdy go włożę to się zapala radio itd.. i wtedy słychać ciągly dźwięk ze środka auta...

 

Gdy przekręce kluczyk na zapłon... zapala się check (sprawdz?) żólta kontrolka oraz tAM ESP itd.. i ako i reczny i to wszystko zostaje do momentu odpalenia. Gdy odpalam to nie zwrócilem uwagi czy mruga czy zostaje. Sprwadze jutro

 

i wtedy słychać taki sygnał z góry silnika... ale taki bardziej jakby przerywany jednostajny.

 

Błędy sprawdzał gość co tam szuka usterek w aucie.

 

Mati11294 masz jakieś podejrzenia ? Czy u was w silnikach 1,3 CDTI też nie słychać jak zassysa paliwo ?

Edytowane przez adrian8149

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi czy nie mruga serwis auto z kluczykiem po nie udanym paleniu-bo wtedy bylo by immo...

 

a pszczy to z radia raczej

 

a ze silnika to jedynie pasek moze piszczec

albo pompa zatarta:)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian8149

To z tymi kontrolkami to jutro napiszę rano jak sprawdzę jakie kontrolki się mrugają, jak nie itd.

Możliwe że piszczenie ze środka jest z radia... ale w silniku to raczej nie pasek tylko jakieś urządzenie.

 

Pompa paliwa ?

 

Mi gość od kompa wykasował 150zł i powiedział że jak wymienie czujnik PWR będzie palił.

 

Jutro napiszę czy jest lepiej.

 

Dzieki

 

 

Tutaj jeszcze coś ciekawego wyczytałem

 

"U mnie objawem było to że auto nie chciało zapalić, mogłeś go męczyć 5 razy i nic a za 10 minut palił na dotyk, 2 dni spokoju i znowu to samo. Najlepsze jest to że na kompie nie powie czy jest to czujnik położenia wałka czy wału korbowego, są na tej samej kostce. Ja się dowiedziałem że jak padnie czujnik wału korbowego to auto nie zapali, a jak czujnik położenia wałka to może się udać zapalić i póki nie zgasisz to będzie ok, bo on jest potrzebny tylko do odpalenia silnika.

"
Edytowane przez adrian8149

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się wcale nie zdziwił, jakby po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu nic się nie poprawiło, bo stawiam na przestawiony rozrząd i czujnik wałka po prostu informuje o braku synchronizacji. Nikt nie sprzedaje tanio samochodu z tak prostą usterką jak uszkodzenie czujnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności