Skocz do zawartości

najoszczędniejszy silnik beznynowy w oplu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Opelki nigdy nie należały do najoszczędniejszych paliwożerców (mówię o benzynce, bo z tymi miałem styczność). Podobnie zresztą jak Fordy. Maja za to inne zalety;) Ostatnio z okazji awarii szwagroskiego "miśka" 1,6 16V nasłuchałem się nt. gazowania 16-tek. Generalnie ponoć kiła. Pośrednio potwierdził to również Opel (nie było gazowania nowych aut jak odbierałem asterixa). To bardzo smutne - koniec gwarancji coraz bliżej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A to bardzo ciekawe, bo ja zagazowalem już trzy oplowskie silniki 1.6 16V i jakoś nie dostrzegłem żadnych problemów.Może istotne jest to gdzie się gazuje !?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gaz dobry bo tani przy 1,6 16v nie ma roznicy czy benzyna czy gaz :beer: kumpel ma corse w gazie wlasnie taka ekoteka i mowi ze zadna roznica tylko ze racjonalnie troche wiecej gazu zjada ale i tak taniej wychodzi. Ja zostaje przy swoim silniczku 1,4 8v na wielopunktowym wtrysku :( autko jak na pojemnosc silnika dosc żwawe wkoncu 82KM a silnik igielka a uzytkuje tą bestie juz 8 lat. jedyna awaria to był alternator ktorego sie zregenerowalo i smiga juz 5 latek i mniejwiecej w takim samym czasie szlak trafil zawory i rozrzad bo jak jeszcze to bylo autko ojca nie zmienil rozrzadu robiąc na orginale prawie 160 tys km... chopa w warsztacie tez zaskoczyla zywotnosc niemiecjiego paska http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif i do tej pory nic sie nie dzieje. pilnowac oleju rozrzadu plynow i ogulnie dbac o bude a to auto bedzie jezdzic i jezdzic a silnik nie do zajechania :D bezproblemowo mozna go krecic do 6,5x1000 obr/min zteszta ten model silnikow lubi duze obroty :drunk: a spalanie w miescie 8-9 zalezy jaka pora roku w trasie + miasto od 6,5 do 7,7 makstmalnie kilka razy mu mierzylem i nie przekroczylem tej magicznej liczby :drunk: silnik ma przejechane 207tys km i zachowuje sie jak nowy :drunk: takze chyba oplaca sie inwestowac w ople w benzynie :drunk:

 

Pozdrawiam :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności