Skocz do zawartości

wskazania czujnika B1S1 o2 1.9 cdti 150 KM bez dpf


Gość popencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

Witam.

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu wskazań czujnika opisanego w tytule.

Mam dla porównania odczyt wzkazań z dwóch aut z tym samym silnikiem i w każdym jest wyświetlane co innego.

Oczywiście pomiar opcomem w pierwszym silniku pokazuje napięcie na tym czujniku oscylujące w granicach 30 mV do do -10mV. W drugim aucie wartości te oscylują w granicach 1V. Odpalone w tym samym momencie - zimne. Na ciepłych silnikach również pomiar oscyluje w tych granicach.

Generalnie auta nie zgłaszają błędów tylko jeden z nich jest zamulony na niskich obrotach. Zastanawia mnie tak znacząca różnica pomiarów. Większość wartości jest do siebie zbliżonych a tu jest 1000krotnie większa wartość zmierzona! Jeśli dobrze rozumiem to ten czujnik jest zlokalizowany na wydechu i mierzy jakość spalin?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest coś jak sonda lambda w benzynowych...

jeśli dobrze pamiętam czujnik jest na kolektorze wylotowym więc pewnie to coś z egrem albo klapami, tak zgaduję...

gdzie można znależć odczyt tego czujnika?

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

są bez dpf. Ja mam astrę z tym silnikiem bez dpf a kolega ma vectrę C na polskę bez dpf 2006r. Wskazanie tej sondy jest w odczycie bloków pomiarowych silnika. Zakładałem inny post o livedatach z innych tego typu silników bez dpf by porównać lecz pozostał bez odzewu. Za chol... nie wiem który wskaźnik jest właściwie mierzy. Obydwa autka mają muła na dolnej partii obortów jeden ma okropny drugi do zaakcpetowania. Livedatę robiłem dziś rano i nie miałem okazji jej jeszcze dokładnie przebadać. Zastanowiła mnie właśnie ta sonda i różnice w spalaniu. Mam też autko z dpf i tam są wspomiane dwie sondy i niestety nie można ich przyrównać do tego przypadku. Jeśli ktoś z Was Koleczy Forumowicze zrobi livedate takiego silnika to proszę o przesłanie mi na [email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki cisnienia - 1 lub 2 w dpf'ie to nie to samo co czujnik O2...

gdzieś już był wątek o tym czujniku - chyba za forum zafiry

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość popencjusz

po sprawdzeniu mojej sondy techem okazało się że napięcie oscyluje w granicach 1V (tak jak w opisanej wyżej vectrze). :eek: opcom się myli? :eek: wychodzi na to że tak. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności