Skocz do zawartości

[Vivaro] Drzwi suwane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy mógłby mi ktoś sprawdzić czy boczne drzwi suwane po otwarciu można lekko unieść za tylną część w góre? (na wózku środkowym).

 

Drzwi przestały mi się zamykać, w ostatnim momencie zamykania musze je podnieść lekko do góry. Sprawdzałem na bolcu na karoserii nie ma regulacji góra dół więc się nie poluzowały, w drzwiach od środka na zamku nie ma też regulacji więc też wykluczam. Dlatego stawiam na wózek środkowy, który jak otworze drzwi to mogę spokojnie około 5-6 mm podnieść do góry i wtedy wszystkie rolki tego wózka idą w górę po szynie. Nawet gdy zamknę drzwi to mogę je unieść i robi się "prawidłowej" wielkości szczelina pomiędzy drzwiami a karoserią, zaś gdy upuszczę to jakby opadały zbliżając się lewą górą do budy auta a dołem odchodzą lekko.

 

Wymieniłem górną i dolną rolkę, środkowej jeszcze nie ruszałem. Wszystkie trzy szyny przesmarowałem smarem do łożysk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam na zdjęciu widać po lewej str otwory po śrubach, tam się obluzowały http://automotoparts...edia/582_lg.jpg Pozdr

 

Hej,

 

gdyby tam się poluzowały to by mi opadły w drugą stronę czyli w stronę drzwi pasażera a mi opadają w kierunku tyłu auta.

 

Ta rolka co pokazujesz to dolna jest więc ją wykluczam bo jest nowa i nie ma żadnego luzu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ta rolka co pokazujesz to dolna jest więc ją wykluczam bo jest nowa i nie ma żadnego luzu.

 

jeśli to dolna rolka, to tocząc się po prowadnicy, luzu mieć nie musi, jednakowoż drzwi można podnieść właśnie na tych otworach regulacyjnych. Nie chodzi mi o to, czy to dokładnie to miejsce jest odpowiedzialne za ta usterkę, ile że rolka jest połączona z ramieniem a ono dopiero z drzwiami a same drzwi mają takich punktów więcej i to ich trzeba szukać a nie samych rolek.

W ogóle sprawa regulacji drzwi, nie jest sprawą prostą, cierpliwości, precyzji i czasem improwizacji wymaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

uchwyt zamka ustaw i bedzie ok,na gorze powinien byc odbojnik i tyle w temacie.rolka nic nie zdzialasz

 

Sprawdzałem dzisiaj rolkę dolną tak jak padła sugestia, niestety nic nie pomogło ale drzwi ładnie wyrównałem i są po obu stronach ładne szczeliny.

 

Natomiast uchwyt zamka nie ma regulacji przecież, odkręcałem go dzisiaj i nie da się nim ani góra dół ani na boki regulować, są otwory tylko na śrubę bez żadnej regulacji. Nie mam już pomysłu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic wiecej tam niema,dzis jezdzilem zmienic gumy i wlasciciel ma primastara.podobnie jak w vivaro odboj na gorze w tyle i otwarte mozna uniesc o okolo centymetr a zamknientych nie ryszy.moze pokombinuj z ta tylna rolka skoro niechca sie nawet zamknac,albo regulacja zamka bo szyna raczej sama sie nie opuscila

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się tak gdy żona mnie zdenerwowała i trzasnąłem z całych sił, drzwi odskoczyły i przestały się same zamykać.

 

Zamknąć mogę je jedynie podnosząc tylną częścią do góry gdy drzwi już są prawie zamknięte.

 

Gdy próbuje powoli obserwując co się dzieje to odskakują jakby właśnie na zamku i teraz nasuwa się pytanie czy sam zamek można regulować np góra dół czy na boki. Nie sprawdzałem tego jeszcze bo musiałbym zdjąć tapicerkę a na to nie było czasu.

 

W najgorszym wypadku pojadę do jakiegoś blacharza, który teoretycznie powinien wiedzieć jak to zrobić, tylko dobrych fachowców u nas też prawie niema.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany,

 

winne były wnęki rygli w przedniej części drzwi, dziwne ale po ich wymianie (moje były pęknięte i niekompletne) drzwi zaczęły się zamykać.

 

Zająłem się więc kolejnym tematem przy okazji szlifowania drzwi tylnych do malowania postanowiłem wymienić klamkę bo była urwana.

 

Zakupiłem klamkę na allegro - wszystkie te tylne na allegro są takie same.

 

Jak się okazało klamka nie pasuje. U mnie stara klamka jest przystosowana do linki z kulką na końcu a ta co przyszła plus wszystkie te, które na allegro znalazłem są jakby na sztywny drut.

 

Czy u mnie jest coś nie tak czy faktycznie występowały dwa różne rodzaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności