Skocz do zawartości

X14SZ I Zapychający się EGR


Gość Corsunia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was :D

Po dłuższej nieobecności jestem z powrotem.

Szukam porady co byście zrobili na moim miejscu z ciągle brudzącym się zaworem EGR .

Po zaślepieniu zaworu podczas przyspieszania niemiłosiernie stukocze najprawdopodobniej zawór o podkładkę choć pracuje on do środka.

Zawór muszę regularnie czyścić co miesiąc - zapycha się i wywala błąd.

Próbowałem dać zaślepkę i grubszą podkładkę żeby grzybek zaworu miał miejsce lecz stukanie nadal jest.

Czy spróbować dać więcej podkładek aby grzybek miał więcej miejsca?

 

Nasz wcześniejszy temat : http://forum.opel24.com/topic/56037-zalepione-egr-stukanie-zaworu/page-2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Sam piszesz że zawór jest płaski od spodu a grzybek pracuje do środka więc nie ma się o co tłuc.

W sprawie zaworów EGR: http://delphi-dpss.com.pl/katalogi/biuletyn_3_4.pdf

Myślę ze częste brudzenie się zaworu może być wynikiem spalania dużych ilości oleju przez silnik albo niedokładnie czyścisz sam zawór.

To "klapanie zaworów" może mieć związek ze spalaniem stukowym: http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/naped-i-skrzynia-biegow/266575,Do-czego-sluzy-czujnik-spalania-stukowego.html ale wtedy powinny być jeszcze inne błędy. Ale jak to powiązać z zaślepieniem zaworu nie wiem :cry:

Ja u siebie mam założony emulator EGR i prawie 3 lata mam spokój.

Edytowane przez arturro-55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja też obstawiam że zatykanie się zaworu to efekt iż silnik bierze olej , zapycha się czarnymi sadzami.

Może masz rację z spalaniem stukowym , bo bez względu jak założę podkładki pod egr np. z miejscem aby grzybek miał swobodę nadal stuka przy przyspieszaniu.

A ten emulator kupowałeś na portalu aukcyjnym?Ciekawe czy do X14SZ coś takiego wymyślili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe jest, żeby stukał Ci zawór od EGR ponieważ on nie pracuje impulsowo tylko otwiera/zamyka się dosyć powolnie.

 

Ja kupiłem na allegro zaślepkę do egra, do tego uszczelkę i w końcu mam spokój z tym dziadostwem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stwierdzę z pewnością czy to zawór EGR stuka czy coś innego , ale już mam brak pomysłu do tego stukania.

Na pewno po zaślepieniu go coś stuka coś w silniku w rytm popychaczy - z tą samą częstotliwością , dziek trudno określić skąd dociera bo dzieje się to podczas przyspieszania i nie cały czas np:

 

1 -1.500 obr/min - cisza

2 i 3 przy 1.700 -2-000 stuka w silniku coś tak niemiłosiernie jakby popychacze pracowały na sucho natomiast powyżej 2.000 obr. spokojnie.

 

Koledzy ja już obczaiłem wszystkie sposoby bez i z podkładką , z dodatkową podkładką aby zawór miał miejsce gdyby grzybek miał stukać o zaślepkę i nic.

Dlatego jeżdżę cały czas z niezaślepionym zaworem bo wstyd mi jak ruszam i stuka w pod maską - gorzej od diesla , jak na razie zacina mi się raz na miesiąc lub jak wyskoczę w trasę to 150 km i kontrolka silnika - czyszczenie EGR i dalej w trasę.

 

To nie są popychacze zawory itp coś dostaje wibracji w silniku i stukocze .

Prawda robię dolewki do silnika ale nie aż takie 5 litrów oleju starczy mi na zmianę na nowy i na dolewki.

Silnik 3.5 l i zostaje 1.5l/10.000 , nie kopci,odpala od strzału , jedynie małych drgawek nieraz dostaje silnik -może to zabrudzony silnik krokowy,

 

westsajd - wymień się silnikami :-D , ja mam już dość tego EGR.

 

Przed chwilą pobawiłem się z zaślepianiem zaworu.

Zatkałem jeden z otworów - wlotowy spalin (Grzybek EGR miał wolną przestrzeń więc to nie on) -niestety stukanie lub brzęczenie przy dodawaniu gazu jest i to dość głośne bo przechodnie się oglądają.

Postanowiłem trochę pomodyfikować i zatkałem w uszczelce ten otwór 2 groszówką :D i zrobiłem małą dziurkę w niej - to samo brzęczy cos w silniku jakby coś luźne było i wibracji dostawało przy lekkim dodaniu gazu , przy powiększeniu dziurki na 1 mm cisza :D

Ale niestety nic to nie daje bo spaliny dalej dostają się do EGR-a.

EGR jest sprawny tylko zapycha się czarnymi "sadzami" .

 

Jak dla mnie brak pomysłu co brzęczy po zaślepieniu.

Nagrałem filmik ale na nim nic nie słychać ,zbyt duży szum powietrza.

Edytowane przez Corsunia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności