Skocz do zawartości

płyn chłodniczy || jaki??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Oplowski koncentrat 12zl za litr...rozcienczac 1:1 ze zwykla kranowka :?:

mysle, ze nie ma nic lepszego :?:

 

czyli wychodzi 6zl za litr...mysle, ze nie ma co kombinowac z jakimis wynalazkami tesco czy borygo :mrgreen:

 

Nigdy nie rozrabia sie koncentratu ze zwykłą kranówką!!

Jesli chodzi o płyn "Tesco" to rozlewany jest przez Organike Łódzką (i wiele innych produktów)

 

Pozdro

 

a zalozysz sie? Oplowski mozna...zapytaj w ASO...tez bylem w szoku a jednak sie przekonalem i wszystko jest ok...destylowana odchodzi w zapomnienie :?:

 

Prawdopodobnie Oplowski płyn jest robiony na bazie Almatniu (słomkowy kolor)

Nawet jeśli ASO pozwala lac wode z kranu ja naleje Destylke bo producent tak zaleca. Napisze tak go Glixola konc tez mozesz nalac karnówke i nic ne bedzie widac!

A zrób próbe mieszającą koncentrat z wodą kran i wodą destylką sprawdź to w refaktometrze jaka jest temperatura i jak szybko powstaje reakcja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sorry że odgrzebuję, ale poradźcie ostatecznie. Co na dolewkę - nie wiem co jest obecnie (kolor jasnozielony/żółty), auto sprowadzane z Niemiec 3 m-ce temu - tak jak pisałem, nie chcę wymieniać wszystkiego tylko dolać. Co będzie najlepsze??

 

Dzięki za wskazówki

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak faktycznie powinno sie mieszać koncentrat z wodą destylowaną gdyz nie zawiera cholernego kamienia co zabija przewody po dłuzszym czasie. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę w G juz wszystkie chłodnice są aluminiowe, jest tylko różnica w rodzaju płynu jaki wlewasz. Do aut (oczywiscie marki OPEL) wyprodukowanych do IX 2000 leje sie zielony płyn, zawierający krzemiany, od X 2000 juz należy używać płyn czerwony, bezkrzemianowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dolewke kupiłem DYNAGEL (bo nie było innego w sklepie, a ja potrzebowałem pilnie), chłopy wczesniej polecali ALMATIN, GLIXOL i SHELL i to bardziej koncentrat niz gotowy płyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę w G juz wszystkie chłodnice są aluminiowe, jest tylko różnica w rodzaju płynu jaki wlewasz. Do aut (oczywiscie marki OPEL) wyprodukowanych do IX 2000 leje sie zielony płyn, zawierający krzemiany, od X 2000 juz należy używać płyn czerwony, bezkrzemianowy.

Wlasnie sie zastanawialem dlaczego w corsie z 98r mam zielony plyn, a w Astrze z XI 2000r jest plyn czerwony.

Myslalem ze moze ktos wymienial w corsie i wlal jakis inny, a to pewnie bedzie jeszcze oryginalny - musze wymienic bo jakis syfiasty kamien na zbiorniczku sie osadzil.

W takim razie na jaki wymienic ten zielony w corsie - dostane taki oryginalny, czy lepiej wlac jakis inny np dynagel (co to sa te krzemiany i po co???)

Czy wymieniac ten czerwony w astrze - tez chyba oryginalny - czy tylko dolewac - słyszalem takie opinie ze nie trzeba wymieniac ( temp krzepniecia wyszlo ok -25)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem od chłodnic nie jestem - ogólnie zasada jest jedna - dolewasz lub wymieniasz na taki sam kolor, jaki masz zalany wcześniej - czyli u Ciebie do Corsy zielony a do Astry czerwony.

W takim razie na jaki wymienic ten zielony w corsie - dostane taki oryginalny, czy lepiej wlac jakis inny np dynagel (co to sa te krzemiany i po co???)

Mozesz kupić oryginalny płyn GM, na przykład tu :Dhttp://www.opel-shop.pl/product_info.php?products_id=606&manufacturers_id= , albo jakiś inny, myślę że jezeli wybierzesz z tych wyżej wymienionych nie będzie problemu, moze ktoś inny coś ci jeszcze doradzi.

A co do krzemianów to nie mam pojęcia co to za jedne, chemie skończyłem na podstawówce :D

Czy wymieniac ten czerwony w astrze - tez chyba oryginalny - czy tylko dolewac - słyszalem takie opinie ze nie trzeba wymieniac ( temp krzepniecia wyszlo ok -25)

Myślę że jak nic się nie dzieje złego to spokojnie dolewanie wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności