Skocz do zawartości

Biodiesel do Astry H 1.7 CDTI?


Gość gregy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i prosze o opinie w nastepujacym temacie: czy do Astry H 1.7 CDTI mozna tankowac bez zadnych zlych konsekwencji tzw.biodiesel 7%? zastanawiam sie nad tym od momentu kiedy raz tankujac na Orlenie(przypadkowo) pracownik stacji przed nalaniem uprzedzil mnie, ze ich paliwo to 7 procentowy Biodiesel? nie wiedzialem co mu odpowiedziec, czy moge go lac do mojego auta? powiedzial ze wszyscy na tym jezdza a jesli nie chce Bio to poleca drozsza Verve.Myslalem ze ON to ON i tyle nigdy sie nad tym nie zastanawialem wiec moze jezdze na nim od dawna(i moze Wy tez) bo wedlug niego na wiekszosci polskich stacji jest sprzedawany biodiesel lecz nie wszystkie stacje o tym wprost informuja klientow a ponoc to norma teraz i co wiecej europejska! przekonalem sie o tym tydzien temu jadac przez Niemcy tankowalem na stacji ESSO i ku mojemu zdziwieniu byl tylko jeden jedyny rodzaj ON i na dystrybutorze byla mala naklejka 7%Biodiesel! wiec nalalem i w droge, auto jezdzi jak jezdzilo ale nie wiem co o tym myslec? moze nie mamy wyboru takie sa teraz normy UE i chcemy czy nie chcemy i czesto nieswiadomie jezdzimy na ON z dodatkami roslinnymi?....

Edytowane przez gregy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Ano lobby rolnicze działa...

Zgodnie z normą EN-590 standardowy olej napędowy zawiera obecnie 7% dodatków BIO (do 2011, czy 2012roku było to 5%)

Takie Dyrektywy Unii Europejskiej.

Dopóki paliwo spełnia określone normy (czyli Bio nie przekracza 7%,a wcześniej 5%) dystrybutorzy i sprzedawcy wcale nie mają obowiązku o tym informować klientów.

Do tej pory z oficjalną informacją o biokomponentach spotkałem się tylko na Orlenie (wyraźny napis na drzwiach stacji)

Nie chcesz tankować ropy z rzepakiem, to kupuj ON spoza UE- czyli przemyt z Rosji, albo Ukrainy :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem teraz, ze chyba zle sformulowalem moje zapytanie bo chodzilo mi wlasnie o ten ON z 7% dodatkow Bio a nie czysty Biodiesel.Ale chociaz teraz wiem, ze takie paliwo z 7% dodatkow to norma wszedzie i mozna lac bez obaw..Dziekuje za odpowiedzi w temacie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tego nie wiadomo, dopiero po kilku latach jazdy to sie potwierdzi, ale poki co to za bardzo wyboru nie mamy, zeby uniknac tankowania ON z 7%dodatkow..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności