Skocz do zawartości

samoczynne wylaczanie sie tempomatu


Gość zabad

Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

Nie pamiętam bo nie robiłem livedata z układu jezndego. Nie wiem też czy da się nagrać te parametry. Z tego co się orientuję, to tempomat również wyłączy się od pośłizgu. W związku z tym szukaj w tym kierunku. Czujniki przechyłu i przyśpieszeń bocznych do sprawdzenia i kalibracji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kolejna porcja danych tym razem z ukladu jezdnego

pierwszy odczyt dotyczy 6 biegu gdzie tempomat sie wylacza

drugi odczyt dotyczy 5 biegu gdzie tempomat pozostaje zalaczony

w obu przypadkach ten sam zakret i ta sama predkosc

 

Livedata_2008_Astra-H_Podwozie__ABS TC ESP ECU 201306031228.zip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

masz rację marcov ale w poprzednim pliku (odczyt z silnika) nie było takiego sygnału z pedału hamulca. Dodatkowo jeśli ten sygnał ma znaczenie to nie dał by się w ogóle włączyć tempomat. Mi znowu nie podobają się skoki ciśnienia (nacisk na pedał hamulca). Cały czas 0 i nagle na ułamek sekundy 652 bar. Dobrze byłoby zaznaczyć czas kiedy nastąpiło wyłączenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dlatego ze naciskalem hamulec? wiem ze tam mialem jakies turbolencje bo policja byla ustawiona z vanem zaraz za zakretem wiec musialem dzialac:)

tutaj mam jeszcze jeden odczyt tylko ze z innego podobnego zakretu na ktorym tempomat wylacza sie w tych samych okolicznosciach ( czyli predkosc, zakret w prawo, w lewo nie wystepuje)

zakret pokonany na 5 biegu i tempomacie czyli sie nie wylaczyl i wiem na 100% hamulca nie dotykalem i jak widac odczyt jest caly czas na zero

Livedata_2008_Astra-H_Podwozie__ABS TC ESP ECU 201306031220.zip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

może ten czujnik hamulca błędnie interpretuje opcom. Nie trzyma się to kupy. Włącz nagrywanie i stoper. Jak Ci wywali tempomat to zczytaj czas. Później porównamy parametry z Twoim czasem. Dodatkowo podczas jazdy na tempomacie opukaj nogami pedały (nogą w bok pedałów). Zrób to samo z manetką tempomatu (oczywiście nie nogą :rotfl: ) Napisz też czy wartości czujników odchyleń oraz kąt skrętu kierownicy na prostej kierownicy pokazuje zero.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. zapisu czujnik pedalu hamulca jest aktywny caly czas...ale moze to blad w tlumaczeniu ...

 

 

Masz jeszcze czujnik na pedale sprzegla- on tez bedzie wylaczal tempomat. Jesli to zaden z czujnikow to zostaje manetka, mialem kilka takich przypadkow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobilem tak jak sugerowaliscie ( opukalem pedaly i manetke ) wszystko dzialalo bez problemu

dalej jesli chodzi o wlacznik swialtel hamowania to jest caly czas aktywny a jak naciskam hamulec to jest nieaktywny wiec chyba tak ma byc

odnosnie odczytu nacisku hamulca 652 to jest to jakies przeklamanie gdyz zauwazylem ze podczas jazdy na tempomacie czasem na ulamek sekundy sie ta liczba pojawia i nie ma to zadnego wplywu na dzialanie tempomatu

teraz mam kolejny odczyt i czas w ktorym wywalilo tempomat i jest to mniej wiecej 360 sekunda na wykresie

Livedata_2008_Astra-H_Podwozie__ABS TC ESP ECU 201306041407.zip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

nic tu nie ma. Wyraźnie widać moment wyłączenia tempomatu ( ok 364 sekundy następuje spadek prędkości) i nie widać jakiegoś skoku któregoś z pomiarów. Jeśli dobrze widziałem to jechałeś na tempomacie ok 10 sekund ze stałą prędkością. Niestety trzeba szukać dalej i to samo trzeba zrobić na odczycie z silnika (wskazać która sekunda wyłączenia).Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności