Skocz do zawartości

INSTALACJA NA gaz ziemny


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

tez cos o tym czytalem, ale ta sprezarka jest chyba dosc droga... no i jak ktos mieszka powiedzmy w bloku na 10 pietrze to ma chyba problem :mrgreen:

:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Też przerabiałem temat sprężarki zanim zamontowałem instalacje w Omie.

Sprężarka taka do domowego użytku kosztuje ok.40tyś i to jest taka że zbiornik tankujesz przez całą noc.

Co do ceny gazu to wcale nie jest taki tani gdzieś znalazłem nie pamiętam na której stacji 1,75 także aż tak tanio nie jest? :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak kolega wroci z francji to pykne foto chyba ze mi przesle jak bedzie mial czym zrobic:P

generalnie to bagaznika niema bo ma jedna butle w kole i 2 butle na CNG i na tym kolo dojazdowe:/ tak ze o zakupach w markecie niema mowy, nochyba ze podepniemy przyczepke :mrgreen: . Ale mozna zapomniec kiedy sie ostatnio tankowalo jezdzac na tych gazach choc ja bym sie troche bal tyle butli za soba miec :)

smieszna ma naklejke na jednej butli z napisem NOS hehehe

i to wszystko upchane z tigrze przebieg ponad 200 000km ma ale ktos duzo jezdzil :!:

z tym ze ma tez jeden przelacznik manualny na lpg bo na cng ma automat a 2 automaty byc nie moga :):mrgreen::mrgreen: no i 2 urzadzonka pod maska bo kazde podaje inne cisnienie gazu. Az ciekawe ze to nima zlego wplywu na silnik ale jakos to chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie nosa niema to tylko taka sciema na wesolo ktos nakleil zeby nabierac ludzi jak sie nie znaja.

Wstawie wstawie ale jak wroci kolega z zagranicy :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Zafire z fabryczną instalacją CNG ma zabudowane 4 butle łacznie tankuje 18kg gazu ziemnego.Bak na bendzyne jest mniejszy ma 15l,ijest miejsce na instalacje LPG,tak jest rozwiązane to w zafirze ale to jest większe od tigry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne tankowanie to 18kg,w przeliczeniu 1kg gazu =1,5l benzyny.Pali ok6kg/100km.Pisze że ok poniewaz są lepsze(H) i gorsze(L) gazy.H gaz kosztuje 1.7zł/kg i tego gazu pali 5,3/100km natomiast L gaz kosztuje 0.93zł/kg i tego gazu pali 6.5kg/100km.Jeśli chodzi o jazde to mam wrażenie że na gazie idzie lepiej ,jest to instalacja fabryczna więc nic nie stracił na mocy.w polsce jest ok 25 stacji tankowania,mieszkam na śląsku więc niebardzo gdzie mam tankować ,jeszcze w tym roku mają otworzyć stacje w Tychach i Pawłowicach koło Żor jak tylko otworza to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności