Skocz do zawartości

odpalanie diesla


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze slysze , ze rezerwa miga jak jest slaby akumulator? Po przekreceniu kluczyka wskaznik paliwa (wskazowka) odrazu idzie do gory i zadna rezerwa sie nie zapala... tym bardziej nie miga.

 

Moze przygasac kontrolka np oleju, podczas zapalania na mrozie to świadczy o spadku chwilowym napięcia podczas zapalania ale to w zime dość normalny objaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja rowniez mam pytanie w sprawie odpalania, jestem po wymianie swieczek i przegladnieciu ukladu paliwowego, byly u mechanika wymieniane tez przewody, czy wszystkie to nie wiem ale byly. Robilem to poniewaz mialem klopoty z odpalaniem w zimne dni. Przy malym stanie paliwa auto nie chcialo zalapac a gdy nie zaskoczylo pozniejsze odpalenie to mordega, teraz jak paliwa mam wiecej niz polowa auto pali prawie dobrze. Mowie prawie bo zaskoczy ale przezok 3 sek nie pracuje na takich obrotach jak powinien, dopiero po tym czasie wskakuje. Dodam jeszcze ze w ciagu tych pierwszych 3 sek nie reaguje pedal gazu. Czy to normalka ? nie wydaje mi sie ze rok temu w zimie mialem takie problemy. prosze o porade

 

chce jeszcze dodac ze jest to opel astra 2001r, 2.0 DTI (Y20DTH)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie kontrolka rezerwy to kontrolka która jest przy wskaźniku z ilością paliwa (o ile takowa w astrze występuje, jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić i ile wiem nie można do tego dopuścić mając na uwadze żywotność pompo-wtryskiwaczy... ale to już inny temat)

 

a ta z dystrybutorem jest kontrolką paliwa (o ile takie pojęcie występuje)

 

więc nie ważne o nazwy lecz o fakt zapalania kontrolki ze znaczkiem dystrybutora paliwa

hm, a masz jakąś literaturę do tego ze nie można dopuścić do migania :wink:

mam astrę 2.0 101KM i sprowadzona we wrzesniu, na razie nie narzekam, ale widzę tyle zyłch opinii że już sie boję.

czyli mrygać rezerwa nie ma prawa bo prędzej pompo-wtryskiwacze padną :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem posiadaczem astry g 2.0 dtl, u mnie paliwa w baku jest jakies 12-15 litrów i nie mam prolemów z odpaleniem nadmienie tutaj że auto stoi cały czas pod gołym niebem. a kontrolka mrygac nie powinna wię może cos z czujnikiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności