Skocz do zawartości

odpalanie diesla


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa!

 

Może to nawet nie jest problem lecz jestem posiadaczem astry G z silnikiem 2,0 DTL od 4 dni więc wszystko jeszcze jest dla mnie nowe.

 

Od 2-3 dni pojawiają się przymrozki nocne, samochód stoi niestety pod gołym niebem, wyjeżdżam z domu po 6 rano więc jeszcze jest mrozik, ale do rzeczy...

 

przekręcam kluczyk - podgrzewają się świece, gasną prawie wszystkie kontrolki (oczywiście oprócz tych obowiązkowych, nie będę opisywać których - oczywiście gasną jak należy po kolej a nie naraz), świece podgrzane - odpalam i w tym momencie obserwuje migotanie kilku-krotne wskaźnika paliwa (nie rezerwy lecz wskaźnika paliwa) samochód oczywiście odpala bez problemu i jedzie bez zarzuty. Paliwa jest ponad pół baku - tankowane na Shell-u.

 

Czy to normalne?

 

drugie pytanie:

 

brak mi 3 lini na wyświetlaczu (nie wyświetlają się) czy jest szansa jakoś to poprawić czy raczej tylko i wyłącznie zakup nowego (używanego)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

juz w kilku samochodach zauwazylem miganie rezerwy przy odpalaniu w czasie mrozow ale nigdy nie migal mi caly wskaznik... moze w astrze jest to rozwiazane wlasnie tak??

 

Ogolnie w kazdym z samochodow chodzilo o to ze mialo mnie to powiadomic o przymrozku i mozliwym utrudnieniu przy rozruchu... nie daje glowy ze tak jest w tym przypadku bo nigdy nie mialem Opla w dieslu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalam i w tym momencie obserwuje migotanie kilku-krotne wskaźnika paliwa (nie rezerwy lecz wskaźnika paliwa)

A nie masz czasem słabego akumulatora??? - u mie zachowywal sie podobnie jak akumulator sie konczyl - moze u ciebie jest juz troche slabszy i stąd te objawy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, jak już mówiłem bawię się nim kilka dni więc jeszcze wszystkiego nie wiem - sprawdzę też akumulator

 

wertuję instrukcję ale proszę o uściślenie: kontrolka z narysowanym dystrybutorem to kontrolka paliwa czy rezerwy? (wcześniej miałem starego francuza z gazem więc nie bądźcie zaskoczeni pytaniem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

to ja tez prosze o uscislenie: co wedlug Ciebie znaczy kontrolka paliwa??

 

Wedlug mnie to kontrolka rezerwy czyli jak masz malo wachy to sie zapala...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie kontrolka rezerwy to kontrolka która jest przy wskaźniku z ilością paliwa (o ile takowa w astrze występuje, jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić i ile wiem nie można do tego dopuścić mając na uwadze żywotność pompo-wtryskiwaczy... ale to już inny temat)

 

a ta z dystrybutorem jest kontrolką paliwa (o ile takie pojęcie występuje)

 

więc nie ważne o nazwy lecz o fakt zapalania kontrolki ze znaczkiem dystrybutora paliwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

dziwne jest to ze miga caly wskaznik...

 

Nie wiem jak sa podswietlone zegary w Astrze G... W Astrze F wie ma fizycznej mozliwosci podswietlenia samego wskaznika paliwa... Wiem bo czasem gasnie mi prawa czesc deski (uderzenie z gory pomaga) i mam wrazenie ze tam idzie 1-2 zarowki na cala prawa strone...

 

Ale w AII moze byc inaczej...

 

P.S. A moze Tobie miga po prostu czesc deski a nie konkretnie wskaznik??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miga kontrolka z narysowanym dystrybutorem paliwa - opisana w instrukcji jako rezerwa paliwa (właśnie szukałem po instrukcji) tylko teraz pytanie czy tak powinno być zgodnie z twoimi wcześniejszymi sugestiami czy raczej to jakiś błąd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych lini w wyswietalczu komputera to tasma gdzies nie laczy. Mozna dac do naprawy-nawet na allegro sie ktos oglasza ale mozna tez sprobowac samemu podkladajac kawalek papierka czy tasmy pod ta tasme-tak slyszalem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności