Skocz do zawartości

rozrząd sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciekawy przypadek - kupiłem sintrę (2,2 benzyna) - perwsza rzecz oczywiście rozrząd z pompą wody, notabene pompa ta droższa SKF, 5 tys. kilometrów i pasek strzelił.

Oczywiście wszystko robione w warsztacie "raczej dobrym", nigdy nie miałem zastrzeżeń.

Przyczyną było blaszane kółko na pompie wody, to po zewnątrz, przygrzane punktowo, oderwało się i wkęciło w pasek.

Rezultat - szczęście w nieszczęściu - poleciała tylko góra, głowica prowadnice zawory, rzeczona pompa i parę uszczelek. Warsztat zachował się jak należy pomimo tego że żadnych kwitów nie było naprawa w ramach reklamacji. Polecam (okolice w-wy).

Jedyny mankament to z pękniętym palcem u nogi i w klapkach zepchnąć tego kolosa na pobocze w godzinach szczytu przy nie działających światłach przy pomniku lotnika:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Heja,

to jak jest z tym rozrządem?

Ja mam przejechane ok. 50k po wymianie. Dzisiaj wymieniałem olej i mechanik powiedział, że do 90k mogę śmiało jeździć, ale się trochę boję... lepiej teraz wybulić 500 zł niż później 5000.

Jakie jest Wasze zdanie?

Silnik 2.2 benzyna + LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam serdecznie mam pytanko do wszystkich znawców tematu mam zamiar wymienic rozrzad w sintrze 3.0 automat powiedzcie co myslicie o tej propozycji http://allegro.pl/rozrzad-pompa-2-5-3-0-v6-opel-omega-vectra-sintra-i1386787859.html , nie ukrywam iz , jest kuszaca cena lecz czy to nie jakis lipnik prosze o odpowiedzi

pozdrawiam sqelle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "lipnik", pasek contiego czyli 1 montaż

a reszta skf pakowana przez ruville

ew. sama pompa może być ruville ale nie zmienia to faktu

że zestaw jest jak najbardziej o.k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam na takim zestawie i jest OK. Niema co przepłacać za jakieś cuda i przesądy :-)

Lepiej tanio kupić a za to częściej zmienić, 3godz. roboty i spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak do końca z tanim kupowaniem i częstszą wymianą.

Jeśli to była by jakaś końcówka, amortyzator, czy inne elementy

gdzie przy ich już "częściowym" uszkodzeniu widzimy inne zachowanie auta

to o.k. - widzimy że jest coś nie tak i szukamy przyczyny - wymieniając co trzeba.

W przypadku lichego rozrządu (czy i ew. lichego montażu) - zonk może wyjść nieoczekiwanie, nawet po bardzo krótkim okresie eksploatacji.

Przy częścią przetestowanych przez wielu i z lepszą renomą istnieje mniejsze prawdopodobieństwo na w/wspomnianego zonka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozrządu nie miałem na myśli firmy krzak, ale znane firmy nie będące dostawcami opla itp.

Są rzeczy co do których wogóle nie warto inwestować w markę np. łączniki stabilizatora - ja kupuje najtańsze z allegro i już. Wymieniam zawsze parami jak któryś zaczyna mieć luz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rozrząd wymieniać w CAŁOŚCI - wszystko co się kręci.

Po zakupie samochodu wymieniłem rozrząd bez pompy (jest taki pogląd, że wymianiamy co drugi raz). I to był błąd. Dwa tygodnie temu łożysko pompy padło i cały rozrząd diabli wzięli. Naprawa Bardzo Kosztowna, spawanie głowicy, dwa tygodnie pojazd uziemiomy, 2500zł w plecy.

A wystarczyło dołożyć 150zł na zakup pompy. Przy przebiegu 180 tys. okazało się, że poprzedni właściciel też nie wymieniał pompy - była oryginalna z pierwszego montażu z Ameryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności