Skocz do zawartości

Założenie LPG do Astry H


Gość marek1185

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek1185

Witam

 

Chce kupić Astrę H i jak w temacie założyć LPG. Wiem że 1.6 odpada nie polecają więc mój wzrok skupił się na 1.8 125 km. Dziś wypatrzyłem 2.0 170km z LPG BRC. Moje pytanko która opcja jest lepsza z tych silników? Nie tylko chodzi mi już o LPG ale również o awaryjność i ceny - czy się różnią.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

1.8 na pewno będzie ekonomiczniejszy na LPG powinien palić 8-10L, natomiast 2.0 mają opinię paliwożernych. W astrze H występuje w 2 wersjach mocy 170 i 200KM tu spalanie na pewno powyżej 10L a w mieści 12-13L.

W AH występował jeszcze silnik 1.8 140KM tam też LPG można założyć tylko trzeba pilnować luzów zaworowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek1185

No własnie nie chce bawić się z tymi luzami zaworowymi dlatego wolałbym opcję 1.8 125km ale akurat to co oglądam jest bez gazu a mam 20tys na "nowy" samochód. Natomiast te 2.0 jest troche droższy ale już mam z głowy zakładanie LPG a dodatkowym atutem jest 2 komplet opon zimowych również na alusach. Jakieś może zalety wady ktoś zna obu silników? Nie wiem jak w 2.0 z sprzęgłem ale turina to w razie czego również dodatkowy koszt w tej drugiej opcji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Na daną chwilę z tego co widzę to regeneracja turbo ok. 1500zł.

Jeśli chodzi o LPG to ja wolałbym kupić auto bez instalacji i samemu założyć. Na pewno 1.8 jest bardzo popularnym silnikiem i jest do niego dużo części zamiennych w miarę tanich. Miałem taki silnik tylko w wersji 115KM w VB i przez 25tyś/km tylko wymieniłem rozrząd i olej. Z drugiej strony jazda 2.0 na pewno da więcej przyjemności :-D

Jeżeli jesteś przygotowany finansowo na większe wydatki na LPG to spokojnie możesz brać 2.0T

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darek2805

Polecam z18xe, juz trzy lata użytkuję, tylko gaz i paliwo do zbiorników, olej w odpowiednim czasie i nic nie trzeba robić... o przepraszam trzeba, bo dzisiaj padł mi katalizator. Jednak podsumowując, szkoda, że nie ma już tych silników w nowszych samochodach. Nawiasem mówiąc, dlaczego Niemcy zrezygnowali a tak dobrej jednostki napędowej???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Zrezygnowali bo pewnie chcieli polepszyć normy emisji spalin, dodatkowo cała konstrukcja z18xe jest dosyć stara i zamienili ją nowym z18xer/l.

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek1185

No tak zmienili silnik i troche koni przybyło a tym samym problem z LPG w tym silniku. Darek ile zapłaciłeś za instalacje? Może odpuszcze sobie te dodatkowe opcje i wezme 1.8 i założe sam gaz. Jakieś wielkie przypuszczam różnice w cenie gazu nie będą ale z częściami pewnie tak. Sprzedalem Astrę G 2.0 DTI i urzytuję teraz rodziców Vectre 1.9CDTI i do miasta dieslowi mowie NIE.

To są dwie opcje moje na ta chwile:

http://otomoto.pl/opel-astra-C29569369.html

http://otomoto.pl/opel-astra-cosmo-bi-xenon-igla-szwajcaria-C29518900.html

Edytowane przez marek1185

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

To 2.0 to to straszny golas, zimówki są na stalówkach. Ten drugi całkiem fajnie wyposażony ale jeszcze rejestracja z 1000zł.

Instalację do tego silnika założysz spokojnie za 2-2,5tyś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek1185

Rafał drugi zestaw to też alusy ale 16 cali na jednym ze zdjęćjest to pokazane. Fakt ze lepiej wyposażona jest ta druga no i jak napisał 800zł do zaplaty zapewne recykling ale cena dla mnie osobiście powinna być 18 tys. Oglnie nie ma za wiele wyboru na rynku z tymi silnikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

To są felgi stalowe strukturalne z kołpakami i wyglądają jak aluski.

Podejrzewam że te 600zł specjalnie dodane żeby było z czego zbijać. Astr z tymi silnikami ogólnie jest mało na niemieckich portalach większość to 1,6.

Z tego co wychodzi to akcyza opłacona czyli zostaje US+recykling+rejestracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności