Skocz do zawartości

Sprzęgło


Gość wac507

Rekomendowane odpowiedzi

Objawem, który może mam powiedziec że sprzęgło powoli traci żywotnośc jest unoszący sie pedał sprzęgła w stosunku do pedała hamulca. Ja tak mam ale póki co się nie ślizga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję za pomoc!

 

Ruszanie na 4 biegu wydaje się mniej brutalne dla samochodu. Spróbuje jutro. Jeżeli wszystko jest ok, to powinienem albo ruszyć z 4 biegu, albo silnik powinien zgasnąć tak?

 

ale w tym wypadku tez musisz silnik wkrecic na wysokie obroty i trzymac gaz bo chodzi o to aby sprawdzic czy tarcza sie nie slizga kiedy moment obrotowy silnika jest najwiekszy (nie wiem dokladnie przy jakich obrotach to jest).

napisz co i jak.

 

 

itas, piszesz ze objawem jest unoszacy sie pedał. pedał nie podniesie sie z dnia na dzien - trwa to tysiace kilometrow. połozenie sprzeła wzgledem hamulca zalezy od naciagniecia linki od sprzegła.

 

ale słusznie zauwazyłes ze jak sie tarcza zuzywa to podciaga ona linke od sprzegła - pedał idzie do góry. czasem linka moze byc tak naciagnieta ze az "zawiesza" sprzegło. docisk cały czas napiera na tarcze. wtedy tez sprzegło bedzie sie slizgac chociaz tarcza moze byc jeszcze ok.

 

 

wac507 sprawdz przy skrzyni czy linka jest luzna czy raczej naciagnieta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymienialem linke sprzegla i jest naciagnieta (bardzo mocno nawet bym powiedzial). Sprzeglo bierze ponizej polowy. Odleglosc mierzona od polozenia dolnego do gornego jest w granicach podanych w ksiazce Sam naprawiam samochod.

 

Probowalem dzis ruszyc z 4 biegu. Dalem tyle gazu co normalnie i silnik zdechl. Dopiero teraz przeczytalem, ze mam wymusic wysokie obroty. Sprawdze jeszcze raz.

 

Co do testu przy jezdzie pod gorke, to po przejsciu z 4 na 5 samochod przyspiesza, ale dosc powolnie (przypominam, ze mam tylko 60KM).

 

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testu przy jezdzie pod gorke, to po przejsciu z 4 na 5 samochod przyspiesza, ale dosc powolnie (przypominam, ze mam tylko 60KM).

 

 

60 km to powinienes miec przy 5200 obr. ale podejrzewam ze cos tam zdechło :-)

 

poza tym jak jechałes na v to miałes podejrzewam 2000 - 2500 obr. przy takich obrotach to silnik ma zdecydowanie mniej mocy niz te 60 km.

 

 

chodzi o to zeby sprzwdzic czy sprzegło sie slizga przy wysokich obrotach kiedy przekazywama jest wysoka moc i wysoki moment obrotowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymienialem linke sprzegla i jest naciagnieta (bardzo mocno nawet bym powiedzial)

Jak to bardzo mocno? Ma byc tak naciagnieta zeby nie byla luzna, a pedal hamulca i sprzegla byl w jednej linii. Jezleli pedal sprzegla sterczy ci do gory, to wcale sie nie dziwie, ze sprzeglo moze sie posliznac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymienialem linke sprzegla i jest naciagnieta (bardzo mocno nawet bym powiedzial).

 

jak zauwazysz ze sie jednak slizga albo bedziesz podejrzewał to spr poluzowac troche linke ale troche - tak abys mogł swobodnie wkładac biegi.

ale jesli bierze przy połowie to chyba jest ok. spróbowac mozesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZUPEK:) dlatego napisałem że powoli traci swoją żywotność bo może kolega który napisał temat nie zwrócił na to uwagi, uznał to za normalne, lub zapomniał napisać w opisie problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sprzęgło bierze poniżej połowy.

Jakoś nei mogę sobei tego poukładać. Jeżeli sprzęgło bierze nisko (poniżej połowy) to istnieje ryzyko, że nie zostanie dosiśnięte (przy puszczeniu pedału), czy że wręcz przeciwnie dociska bardzo mocno?

 

Przed wymianą linki sprzęgła pedał miałem powyżej pedału hamulca, teraz mam tylko leciutko powyżej, tak chyba powinno być.

Niestety nie obserwowałem stanu sprzęgła od nowości. Obserwuje je dopiero pół roku, a samochód ma już 10lat :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności