Skocz do zawartości

Przekładnia kierownicy / maglowncia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

 

....jakie są objawy uszkodzonej (bądź zaczynajacej szwankować) przekładni kierownicy w CC .... dziś zauwzzyłem dziwny dzwiki dochodzace z przodu w aucie (chyba z lewej strony)(nie wiem czy temperatura panujaca ma jakies znaczenie ale w słoncu około 40stopni ) ... niby szum a jednak nie szum (coś w stylu ocierania się gum)..... jadą wolno na nierownośc słychąc właśnie takie dzwięki....dodam ,że wspomaganie chodzi ok, luzów na kierownciy nie ma , nic nie ściaga, krecąc w miejscu również cisza.....owy dzwiek również wystepuje przy większych prędkosciach na równej drodze na wzniesieniach.... to nie jest halas .

 

 

pzdr.

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczona przekładnia łupie na poprzecznych nierównościach. Nie ma luzów i nie ściąga, ale hałasuje jak przy np. wyjechanej końcówce drążka czy coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ,że dzwiek opisany wyżej jest głośniejszy przy panujacych obecnie upałach.....dodm ,że ostatnio spadła mi guma z lewego przegubu (zewnetrznego) i stwierdziłem ,że poprzedni własiciel dał normalny smar a nie taki jaki dają w zestawie z nowym przegubem..... dodam ,ze jak ruszam pod górke dam mocno gazu wcisnę szybko sprzegło szarpie autem....czy jest możliwe ,ze ten odgłos to jakieś luzy w zawieszeniu silnika ? Jak pisalem jadąc wolno na nierównoscich jak jedna strona jest wyżej a druga niżej słychać ten dzwiek....

 

pozdraiwma

 

 

 

panowie chciałbym odświeżyć temat.,...

 

mam pytanie czy przekładnia kierownicy daje o sobie znać jadąc wolno po nierównościach., wtedy "bierze" na siebie nierówności a nie zawieszenie... ?

jadąc tą samą drogą przy prędkości około 20-25 km słychać normalna pracę zawieszenia .... nie słychać nic dziwnego....

 

natomiast jadą wolno około 8 km na godzinę słychać "walenie" nie jest to straszne ale jest odczuwalne.... w ostatnim czasie (około 5 mc temu) było wymieniane końcówka drążka kierowniczego (lewa) , sworzeń wahacza (lewy) , łącznik stabilizatora (lewy, prawy) ,

 

 

jak najlepiej zdiagnozować ew. usterkę przekładni kierowniczej /maglownicy ?

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Kologo Bad , koledzy forumowicze

 

Po oględzinach w kanale sprawa wygląda tak....

 

Mam niewielki luz na jednym z drązków kierowniczych (prawy) , czuć i słychać stukanie w przekładni gdy nią szarpie , końcówka drążka jest sztywna i bez luzu. Czy wymiana drązka pomoże i zniweluje ten luz , czy jest to wina przekładni kierowniczej ?

 

Jeżeli opisany luz powyżej nie jest wina przekładni tylko końcówki drążka czy jazda na niedużym luzie opisanym wyżej może zaszkodzić przekładni kierownicy ?

 

Czy do wymiany drążka kierowniczego jest potrzeby specjalny klucz ? Czy jest dostęp żeby odkręcić drążek bez specjalistycznego klucza ?

 

pzdr

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi to ktoś, kto się zna zobaczyć, żeby odpowiedzieć na pytanie czy wymiana samego drążka czy przekładnia kwalifikuje się już do naprawy. Tak wirtualnie przez internet nikt tego nie zweryfikuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz jest jak pisalem jak szarpie....tylko od strony pasażera.....od strony kierowcy nie ma luzu.....wymiana drażka kierowniczego nie zaszkodzi...nie jest to kwestia skomplikowana....a może pomoc....

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Adammca

Witam,

Podczas skręcania przy małej prędkości (przy parkowaniu również) słychać charakterystczny trzask, jakby coś przeskakiwało, dwóch mechaników powiedziało, że to maglownica, też tak sądzę, ale pewności nie mam, jakieś rady?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworznie wahacza i końcówki drążków sprawdzone?

Przekładnia w CC nie należy do najtrwalszych, może być przyczyną. Sprawdź jeszcze czy przy pedałach krzyżak jest dobrze dokręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności