Skocz do zawartości

P0683-04 Glow Plug Circuit Open


Gość impress

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kontrolka samoachou z kluczykiem zapala się po chwili o ruszenia,......po zgaszeniu silnika i odpaleniu ponownie już się nie zapala..... wyskakuje błąd >>P0683-04 Glow Plug Circuit Open<< czy ten błąd świaczy o spalonej świecy ?? Jeżeli tak czy są problemy z wykręceniem świec ?? Jest wysokie pradopoobieństwo jej ukręcenia ? Sama świece to mały koszt a rozbieranie głowicy już więcej zabawy ....

 

 

pozdrawaiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli boisz się sam wykręcić to jedz do jakiegoś mechanika za wymiany świecy kiedyś ja płaciłem 10 zl w warsztacie gdzie zawsze serwisuje autko.

 

Na pewno bym ominął aso bo tam krzykną z 50 zł:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest względne

dla jednego 50PLN za wykręcenie świecy to dużo a dla innego mało, zwłaszcza jak firma pokryje z własnej kieszeni koszt robocizny i materiałów ściągania głowicy gdy świeca się ukruszy...

 

o świecach i o problemach przy odkręcaniu już sporo napisano na forum http://www.google.pl/cse?cx=partner-pub-9700144528837817:1736826434&ie=UTF-8&q=0683&sa=Szukaj&ref=forum.opel24.com/index.php%3Fapp%3Dcore%26module%3Dsearch%26do%3DviewNewContent%26search_app%3Dforums#gsc.tab=0&gsc.q=0683%201.3%20CDTI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie swiece kupic /jakie sa zalecane przez producenta/ ? I czy kwestia tego bledu moze byc rowniez "przekaznik swiec" ? .... wogole na moje okol kontrolka spieralki od swiec gasnie za szybko....tylko mignie gora poltora sekundy....

 

ps. ile wytrzymuja swiece w tgm klekocie.....czytalem na corum.ze ludzie smigaja na swiecach od nowosci i maja przebiegi po 200 tys.....i czy to prawda.ze jak swiece sa padniete to swieci sie jakas kontrolka od swiec....nie widze owej na konsoli...moze chodzi o ta sporalke .ze jak sie swieci to swiadczy o spalonek swiecy....ale w to watpie .ze tak jest to sygnalizowane.....

dzieki za odp.....pzdr

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak się spaliła świeczka wywaliło błąd, sczytałem go op-comem i stąd wiedziałem ze to świeczka padła:)

 

Spiralka się świeci sekundę bo na dworze nie ma jeszcze takich temperatur niskich , przyjdzie -20 to i dłużej się poświeci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie a jakke swiece wybrac.....do corsy c 1.3 cdti 2004 r....? Prosze o specyfikacje....dokladny model.....w serwisie powoedzieli .ze koszt wymiany to 55 zl ale ewentualneukrecenie robia na moj koszt....szokowa cene zawolali za jedna swieczke bo az prawie 100 zl...

Edytowane przez impress

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności