Skocz do zawartości

meriva ogrzewanie?


Gość tomek1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tak sobie myśle nad tym płukaniem, co da płukanie tej nagrzewnicy wody, rozumiał bym jeżeli temperatura była dobra na zegarze a ona spada na postoju, możesz mi wytłumaczyć

Edytowane przez egonik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak obroty są wyższe to jeszcze jakoś grzeje ledwo ledwo na niskich leci zimne. W ostatnim czasie płukałem układ dwa razy przy pomocy środków do czyszczenia. Wynik pierwszego płukania był zaskakujący dla mnie, że takie ogromne ilości syfu wyleciało.

 

 

w moim przypadku nagrzewnica była zapchana wymieniłem na nową i działa ogrzewaniee jak ta lala starą pożądnie przepłukałem pomoczyła sie w wodzie z octem i jest sprawna jak ktoś potrzebuje nagrzwnicy to moge sprzedać w sklepie nie mają zamienników tylko orginały a to cena ponad 400zł

 

dodam jeszcze że miałem jak u kolegi .Jak stałem w korku dmuchało zimnym powietrzem podczas jazdy w miare ciepłe ,jak nie masz obiawów walnietej uszczelki z pod głowicy lub niesprawnego termostatu to napewno masz do wymiany nagrzewnice mechanik mnie dużo skasował jak kolego masz kanał żeby dostać sie do przewodów i dysponujesz czasem to lepiej sam sprubuj ją wymienić ,ja nie miałem kanału i musiałem oddać auto do mechanika

 

To tylko dwa cytaty z forum - zapewne znajdziesz więcej.

Decyzje podejmij Sam co dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat z mojej "działki" czyli sintry :-D

Wpisz w szukajkę hasło np. słabe ogrzewanie - znajdziesz sporo tematów, a w nich podawana przyczyna to termostat lub nagrzewnica.

Czasami źle wpięta instalacja gazowa.

Termostat zmieniałeś, gazu nie masz więc pozostała nagrzewnica do sprawdzenia/ płukania/ wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pociągne temat, dzisiejsza sytuacja temp. na dworze 5 stopni po 6 km temp. 82 stopnie dopuki płynnie jechałem temp sie trzymała mały korek w osielsku na światłach czyli na 4 razy i temp. prawie zero ruszyłem znowu było ok postój z wyłączonym silnikiem okło 15-20 min wsiadam temp. jakies 75stopni o co k....a chodzi czy to może pompa wody że na jałowym biegu nie kreci pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pociągne temat, dzisiejsza sytuacja temp. na dworze 5 stopni po 6 km temp. 82 stopnie dopuki płynnie jechałem temp sie trzymała mały korek w osielsku na światłach czyli na 4 razy i temp. prawie zero ...

 

 

co tu dzwnego ??

po 6 km silnik nie jest rozgrzany tylko sama ciecz ,ktora oddaje cieplo na zeliwny blok ,ponadto jest taki moment ze jak sie otworzy termostat to temperatura leci w dol o okolo 10 st .i jak sie wskazowka nie podnosi to nie jest 0 stopni ,bo jak zauwazyles skala jest od 50 st ,a wiem z wlasnego doswiadczenia ze w rzeczywistosci wskazowka zaczyna sie podnosic od temperatury 62/63 st c cieczy.

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to dopiero było na dworzu 5 st.a zima przy małym minusie jak jade w miescie od swiatel do swiatel skazówka juz sie nie podniesie, i nawet kombinuje gdy staje to wyłaczam ogrzewanie ale to dużo nie daje chyba tak nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności