Skocz do zawartości

Opel Astra 3 problem z klimatyzacją


Gość encore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pewien problem z klimatyzacją automatyczną, gdy mam wyłączony silnik i wcisnę przycisk "auto" to zapala się przy nim dioda, radio się uruchamia i wyskakuje napis "air conditioning on" czy coś w tym stylu i czuć chłodny nawiew, a gdy uruchomię silnik to dioda gaśnie i leci normalne powietrze, jak ponownie wcisnę auto to jedyne co się dzieje to moc nawiewu ustawia się na full i komunikat o włączonej klimatyzacji się nie pojawia.

 

Macie jakieś pomysły co może być tego powodem.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jak jechałem ponad 20km i włączyłem tą klime "auto" to prawie w ogóle chłodu nie było, a jak wjechałem do garażu i z ciekawości wcisnąłem "auto" przy zgaszonym aucie to od razu czułem chłodny nawiew.

 

I czemu dioda przy "auto" świeci tylko przy wyłączonym silniku?

Edytowane przez encore

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niema takiej opcji żeby klimatyzacja pracowała przy zgaszonym silniku.Czynnik hłodniczy w układzie klimatyzacji jest tłoczony przez kompresor który jest napędzany paskiem od silnika.Jeśli klima nie działa podczas jazdy to znaczy że klimatyzacja po prostu nie działa.Przyczyny mogą być różne ale najlepiej zacząć od podstaw czyli ciśnenia gazu i sprawdzenia szczelności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy klima działa czy nie, czy silnik pracuje czy nie - jak się włączy przycisk auto przy włączonym siniku oznacza sterowanie automatyczne nawiewem (siła, kierunek i temp) , przy wyłączonym silniku włącza się wentylację - działa tak długo aż temperatura na parowniku osiągnie temp otoczenia . Znaczy że w przypadku wysokiej temp na zewnątrz chłodzi w środku tak długo jak chłodny jest wymiennik ciepła. Czy ma jakieś ograniczenie czasowe - nie wiem...

każde inne działanie przycisku auto jest IMHO błędem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niema takiej opcji żeby klimatyzacja pracowała przy zgaszonym silniku.Czynnik hłodniczy w układzie klimatyzacji jest tłoczony przez kompresor który jest napędzany paskiem od silnika.Jeśli klima nie działa podczas jazdy to znaczy że klimatyzacja po prostu nie działa.Przyczyny mogą być różne ale najlepiej zacząć od podstaw czyli ciśnenia gazu i sprawdzenia szczelności

 

Jak pójdę do garażu to nagram i przedstawię :-)

 

 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym "auto", przecież klimę w AH uruchamia się w menu nawiewu.

 

Mówiąc auto mam na myśli to:

qy40OBI.png

Edytowane przez encore

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam jeśli przy zgaszonym silniku przekręcę zapłon i wcisnę auto to zacznie pracować nawiew w funkcji auto czyli intensywność nawiewu kierunek i temp zadana. Ustawienie temperatury ma za zadanie dążyć do utrzymania temperatury zadanej co nie zawsze wiąże się z jej osiągnieciem. Co to znaczy? A no to, że bez włączonej klimy latem nie schłodzisz kabiny do 17'C i odwrotnie bez nagrzanego silnika zimą nie ogrzejesz kabiny. Wg instrukcji jest coś takiego jak klimatyzacja postojowa która wykorzystuje (latem) schłodzony wymiennik ciepła. Jest to krótkotrwałe działanie.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście przycisk auto służy do włączenia ustawień automatycznych klimatyzacji. W przypadku gdy temp na zewnątrz jest wyższa niz zadana klimatyzacji i klima nie działa układ będzie starał się "schłodzić" poprzez zwiększenie siły dmuchania

 

Samą klimatyzację załącza się w menu klimy - główny, duży przełącznik od klimy wciskamy, pojawia się menu gdzie włączamy klimę a jednoczesnie wyłączamy tryb ECO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności