Skocz do zawartości

opel meriva ,buczenie w tylnym kole


Gość wojtasw

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM! Dziś go sprawdziłem , na zakrętach też buczy.również zmieniłem wszystkie koła raz z zapasowka i tym co jest i na zmianę,żeby upewnić sie ze to nie opona i jednak chyba nie bo przy każdym zmienionym kole ten sam dźwięk.moze gdybym miał dwa nowe koła i raz caly przód wymienić a później

tyl.a co myślicie o wymianie tarczy tej co papierem szlifowalem bo strasznie ciężko chodzi ,może to zbieg okoliczności ale po tym zaczęło buczec?????

Z góry dziękuję i mam nadzieję ze uda sie coś zdziałać.poz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem czy dzwiek sie zmienia przy pokonywaniu zakretow

dalej czekasz z tymi hamulcami

nie oczekuj ze cos nowego wymyslimy

bo nic innego juz raczej tam nic nie buczy

kolo hamulec lozysko

to trzej podejrzani

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia się dźwięk przy pokonywaniu zakrętów,czekam na ten klucz do przykręcania tloczkow i wezmę się za hamulce.wydaje mi się ze to tył ale ciężko teraz stwierdzić.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem dodać ze przy wolniejszej jeździe jest takie jak by bice ,albo tarcie z buczeniem a juz przy szybszej jeździe tylko juz slychac buczenie.oczywiscie przy zakrętach też buczy

Z góry dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem dodać ze przy wolniejszej jeździe jest takie jak by bice ,albo tarcie z buczeniem a juz przy szybszej jeździe tylko juz slychac buczenie.oczywiscie przy zakrętach też buczy

Z góry dziekuje

Pierwsza rzecz to podnieś tą stronę która buczy do góry i obracaj koło buczące coraz szybciej.Moim zdaniem buczenie (z własnego doswiadczenia to jest od łożyska lub opony).Natomiast inne dźwięki to reszta czyli klocki tarcze itp.Ja ostawiam łozysko.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Jeszcze coś mi się przypomniało podczas zmiany kół,śruby z lewej przedniej strony strasznie się nagrzaly, a tylko zrobiłem krótkie dystanse żeby sprawdzić czy przestało buczec po zmianie kol.pytanie jest takie czy ,czy buczenie może być spowodowane przez starte kloci ????? I tego nie sprawdziłem .

Dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wizualnie stan klocków. Istnieje mozliwość że są tak starte że tłoczek wyszedł za daleko i się nie cofnie i klocki trą o tarczę stąd buczenie i nagrzewanie . Chyba że to łożysko ale wtedy na ogół dźwięk się zmienia na zakrętach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pomyślałem za późno,dopiero sobie uświadomiłem w pracy ze śruby były dobrze nagrzane i pomyślałemo klockach. jutro biorę się za sprawdzenie klocków przednich.mam pytanie czy do przednich tłoczków też potrzebuje specjalny klucz do nich,bo słyszałem ze tylko tylnie ciężko się wkreca a z przodu powinno łatwo sie w cisnac???? Pytam bo pożyczyłem ten klucz koledze a jego nie ma i tak właśnie jest.

z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności