Skocz do zawartości

VIVARO 1.9DTI wywala olej ze skrzyni przez odpowietrzenie


Gość ZaBsI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam Vivaro 1.9dti 101km, skrzynia pk6.

Od pewnego czasu zaczęło mi wywalać olej ze skrzyni przez tą gumową rurkę z odpowietrznikiem na górze.

Olej spływa po rurce, przechodząc na peszle elektryki i spływa na górę skrzyni tam gdzie wodziki i czujnik.

potem robi się plama pod autem.

 

Spotkał się może ktoś z Was z takim przypadkiem. Zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi.

Mechanik też drapie się w głowę bo mówi że nigdy nie spotkał się z tym problemem w tych silnikach (czyli lagunach itp.)

I olej tamtędy nie powinien wogóle się wydobywać, chyba że jest go za dużo ale podobno sprawdzał i było ok.

 

Auto posiadam od lutego 2013, pierwszy raz objaw wystąpił przełom lipca sierpnia. Jakieś 5-6 tygodni temu byłem na myjni i kazałem umyć skrzynię żeby zdiagnozować skąd się bierze ten olej. Jeździłem tak te 5-6 tygodni i było suchuteńko, aż do zeszłego tygodnia kiedy znów zalało skrzynie, przepłókałem sam karcherem, ale widzę że sonczy się z tego odpowietrzenia i znów zaczyna rosić wszystko olejem.

Jedyny fakt jaki wiążę z tym przypadkiem to dość szybka jazda autostradowa i wyjaza na wstecznym pod dość stromy podjazd.

Nic innego do głowy mi nie przychodzi. Na co dzień auto jeździ tylko po mieście, w miarę płaskie drogi.

 

Może ktoś cos wie na ten temat...

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przepłókałem sam karcherem

badz z siebie dumny

oleju w skrzyni powinno byc 2.7 +- 0.2 litra,sprawdzic sie to da tylko spuszczajac go i mierzac jakims naczyniem z miarka.niektozi twierdza bezpodstawnie ze oleju powinno byc pod korek wlewu ale to nie most tylko skrzynia

wewnetrzna konstrukcja niepowinna pozwolic na wylewanie sie go przez odpowietrznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za moją dyslekcję :ups:

 

czyli twierdzisz że mozliwe że ktoś kiedyś wlał za dużo oliwy do skrzyni i teraz wyrzuca nadmiar? No właśnie mi mówią o teorii że wlewa się pod korek wlewowy tak żeby nie wypływało a było widać? czyli radzilibyście zlać ten olej i zalać na nowym oleju równe 2,7L?

Czy skrzynie trzeba jednak rozbierać bo w środku coś jest nie haloo?

Edytowane przez ZaBsI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ten van nalezy do takich ktore wola byc brudne niz myte w kwestii komory silnika

Tak,najlepszym rozwiazaniem byloby zlanie oleju i zalanie nowego,ciezko ruszuc korek spustowy,ma kwadratowy otwor jak w misie silnika.ja to odkrecalem za pomoca klamki do drzwi drewnianych po delikatnym szlifowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności