Skocz do zawartości

Wymiana lusterek zewnętrznych Corsa C


Gość Sharky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od roku jestem posiadaczem Corsy C 2004 lift, którą jeździ moja żonka.

Sam natomiast przemieszczam się Focusem w wersji z elektrycznie regulowanymi i podgrzewanymi lusterkami.

Żonka ma niestety zwykłe i na dodatek manualne.

Postanowiłem poszukać lusterek sterowanych elektrycznie i ogrzewanych, tym bardziej, że niedługo zacznie się pora zimowa.

Na allegro większość lusterek oryginalnych z demontażu jest tylko sterowanych elektrycznie i bez podgrzewania.

Znalazłem jednak kilka propozycji nowych lusterek sterowanych elektrycznie i podgrzewanych w cenie 70-100zł/szt.

Są to oczywiście zamienniki, a niektórzy piszą, że są jakości oryginału i posiadają europejskie certyfikaty.

 

Trochę boję się kupować takie zamienniki o jakości oryginału, bo kiedyś coś takiego (DEPO) kupiłem do mojej Astry i jakość okazała się na tyle zła, że całe kompletne lustro z obudową wylądowało w śmietniku.

 

Stąd pytanie do Was, może ktoś już kupował i montował takie lusterka i może polecić określoną firmę, która zagwarantuje przyzwoitą jakość?

Spodziewam się, że z podłączeniem powinienem dać sobie radę, mimo że nigdy tego nie robiłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości kabli, to najczęściej o tym sprzedający nie wspominają, a same zdjęcia w większości przypadków nie ukazują części obudowy ze złączem.

 

Co do lusterek podgrzewanych, to również w opisie najczęściej jest lakoniczna informacja "lusterka elektryczne" bez wzmianki o podgrzewaniu.

W przypadku zamienników trafiłem natomiast na wersje sterowane elektrycznie z i bez podgrzewania.

 

 

Obawiam się też używanych oryginałów, bo najczęściej z opisu wynika, że przedmiot jest w idealnym, bądź bardzo dobrym stanie, a już na byle jakich zdjęciach widać uszkodzenia typu pęknięta obudowa, wyłamane mocowania lub uszkodzone samo szkło lustra :dobani:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ryzyko zawsze jest

najpewniejsze zakupy sa na forum odpowiedniego modelu

od klubowiczy a nie od uzytkownikow forum

(najmniejsze szanse na walek)

albo szukac gdzies blisko i odbior osobisty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej w tym roku kupię same lustra (wkłady) podgrzewane i zamontuję do obecnych obudów, a przy nadarzającej się okazji kupię całe sterowane elektrycznie i podgrzewane i wymienię za obecne.

 

Zakładając ten temat sądziłem, że może ktoś poleci rzeczywiście dobry zamiennik w przyzwoitej cenie warty zamontowania w swoim samochodzie.

Edytowane przez Sharky

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka do Corsy C:

5556515M - lewe, ogrzewane, czarne

5556514M - lewe, ogrzewane, do malowania pod kolor nadwozia

5556524M - prawe, ogrzewane, do malowania pod kolor nadwozia

5556525M - prawe, ogrzewane, czarne

Wpisz taki numer w googlu i na zdjęciach widać jaka kostka przychodzi, to są zamienniki w każdym sklepie moto można zamówić po tym numerze na 90% przyjdą z DEPO ewentualnie jakaś inna china.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

> Wpisz taki numer w googlu i na zdjęciach widać jaka kostka przychodzi, to są zamienniki w każdym sklepie moto można zamówić po tym numerze na 90% przyjdą z DEPO ewentualnie jakaś inna china.

 

 

Dzięki za numery.

Co do firmy DEPO, to do Astry kupowałem przednie kierunkowskazy tej firmy i generalnie z niewielkimi problemami dało radę je zamontować.

Same klosze wyglądały bardzo dobrze.

Jak pisałem wcześniej, kupiłem też całe lusterko zewnętrzne tej firmy i jakość była wręcz podła, że całość wylądowała w śmietniku.

Na allegro znalazłem kilka opisów dotyczących producenta firmy TYC, która ma gwarantować jakość oryginału, jednak nie mam potwierdzenia na to.

Edytowane przez Sharky

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce nie znajdziesz innych firm ponieważ jest tylko jedna hurtownia na całą polskę powiązana ze sklepami przez innych pośredników co daje zaopatrzenie w takie rzeczy typu zderzaki, lampy, lusterka, błotniki, maski itp. więc do jakiego sklepu byś nie poszedł czy to nawet będzie na alledrogo to i tak będziesz mieć z tego samego źródła właśnie od nich. Problem jest też w tym że owa firma nie rozróżnia danych producentów pod danym numerem także możesz zamówić obie strony i każda ze stron przyjdzie innego producenta np. lewa depo prawa tyc. Lub też w ogóle nie znanej marki w białym kartonie. (nie dotyczy produktów oryginalnych, które zamawiają w serwisie i sprzedają pod oryginałem z o wiele wyższą ceną niż jak byś poszedł i kupił w salonie, wiadomo muszą doliczyć swoje marże).

Edytowane przez koni2305
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności