Skocz do zawartości

Wymiana lusterek zewnętrznych Corsa C


Gość Sharky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za informacje, nawet nie zdawałem sobie sprawy, że to tak funkcjonuje.

Dotychczas zaopatrywałem się głównie w InterCarsie i tam sprzedano mi właśnie do Astry produkty DEPO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupisz oryginał to nie ma wielkiego problemu kolorową częśc obudowy przekładasz ze swojego.

 

w cc wszystkie lusterka elektrycznie regulowane były podgrzewane, włączały się razem z szybą

 

co do jakości samych obudów zamienników i reszty się nie wypowiem, ale same wkłady szkieł miałem jakieś zamienniki wsadzone i nie było żadnych problemów z nimi, poza samym montażem bo oplowski pomysł jest niewypałem i bardzo ciężko zmienia się wkłady.

 

jesli nie są ci potrzebne lustra sterowane, to kup wkłady same nowe grzane, do tego dwa kable z wtyczkami i po kłopocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli kupisz oryginał to nie ma wielkiego problemu kolorową częśc obudowy przekładasz ze swojego.

 

Ja mam czarne lusterko nielakierowane i chyba nie można bezpośrednio podmienić z wersją lakierowaną :niepewny:

 

 


> w cc wszystkie lusterka elektrycznie regulowane były podgrzewane, włączały się razem z szybą

 

Super, w takim razie szukam oryginałów używanych.

Czytałem natomiast, że są dwie wersje zamienników, tzn. z i bez podgrzewania.

 

 

> co do jakości samych obudów zamienników i reszty się nie wypowiem, ale same wkłady szkieł miałem jakieś zamienniki wsadzone i nie było żadnych problemów z nimi, poza samym montażem bo oplowski pomysł jest niewypałem i bardzo ciężko zmienia się wkłady.

 

Patrzyłem dość dokładnie na zamienniki (zdjęcia na aukcjach) i w wielu przypadkach było od razu widać fatalne spasowanie wszystkich części.

Kolejna sprawa, nie chcę przez złe mocowanie do drzwi, aby dostawała się do wnętrza woda itp.

 

 

> jesli nie są ci potrzebne lustra sterowane, to kup wkłady same nowe grzane, do tego dwa kable z wtyczkami i po kłopocie.

 

Właśnie powoli się do tego rozwiązania przekonuję, choć znów na aukcjach widzę różne sposoby montażu tych wkładów, w tym różne wyprowadzenia styków do podgrzewania :glupek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skoro rozpocząłem temat, to go pociągnę.

 

Na tablica.pl znalazłem ofertę oryginalnych lusterek zewnętrznych (lakierowanych) w naprawdę bardzo dobrym stanie, nawet w przyzwoitej cenie, tzn. 80zł/szt.

Sprzedający podesłał kilka zdjęć włącznie ze złączką - 5pinową.

Wszystko wskazywało na to, że są elektrycznie sterowane i mają podgrzewanie.

Sprzedający twierdził jednak, że nie mają tej drugiej funkcji.

Poprosiłem go upewnienie się. Lustra zostały oddane do elektryka samochodowego, który wydał werdykt - lusterka są przygotowane do regulacji i podgrzewania, jednak posiadają jedynie regulację w pionie i poziomie.

Elektryk potwierdził jednocześnie oryginalność obu lusterek i wkładów.

Mimo idealnego wręcz stanu odmówiłem zakupu i dość szybko namierzyłem kolejny komplet.

Podobnie był to komplet lusterek z 5-pinową wtyczką.

Sprzedający twierdził, że są to oryginały z elektryczną regulacją i podgrzewaniem.

Poprosiłem o sprawdzenie i potwierdzenie tych funkcji.

Następnego dnia miałem informację, że lusterka są sprawdzone i działają poprawnie w 100%.

Nie zastanawiałem się długo i dokonałem zakupu.

Niedawno przyszła paczka i okazało się, że rzeczywiście oba lusterka są oryginalne z elektryczną regulacją i podgrzewaniem.

Od razu zauważyłem jednak, że prawe lusterko posiada ślady po śrubokręcie na tylnej obudowie powstałe w skutek próby jej demontażu.

Po sprawdzeniu okazało się, że lewe lusterko jest w pełni sprawne, natomiast prawe było naprawiane.

Po prostu zostało docięte samo lustro i przyklejone taśmą dwustronnie klejącą do pozostałości plastiku.

Lustro jest odrobinę za duże, przez co zakres regulacji jest mniejszy, bo sam wkład haczy o wewnętrzne ściany obudowy.

Oprócz tego okazało się, że tylna obudowa była zdejmowana po to, aby odłączyć kable od podgrzewania i je zaizolować.

 

No nic, kupię sam wkład lustra podgrzewanego i wstawię w miejsce tego zwykłego dorabianego.

Zamówiłem również przełącznik lusterek, choć tu mocno się zdziwiłem, bo taki przełącznik od innych modeli Opla można kupić już za 10-20zł, gdy do Corsy C kosztuje ponad 50zł (z przesyłką). Namierzyłem w sklepie nowy taki przełącznik, który w promocji kosztował ponad 100zł :<

 

Poszukałem trochę więcej i znalazłem przełącznik lusterek do Merivy, który ma numery fabryczne zgodne z Corsą C.

Na razie czekam na przesyłkę i jednocześnie zastanawiam się, czy mam poprowadzoną instalację.

Będę musiał znaleźć trochę czasu i rozebrać tapicerkę drzwiową, aby się o tym przekonać.

Prawdopodobnie czeka mnie dorabianie lub wymiana elektrycznych wiązek drzwiowych.

 

Czy ktoś wie, czy wiązki w drzwiach są takie same w wersjach 3 i 5-drzwiowych Corsy C?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zastanawiam się, czy mam poprowadzoną instalację.
różnie to w oplu bywało, ale miałbyś wyjątkowe szczęście gdyby była, 99% nie ma, nie musiz demontować całej tapicerki zdejmij słupek z głośnikiem i jesli wiązką jest winna być zaizolowana i zaczepiona na górze tapicerki drzwiowej...

 

 

 

czy wiązki w drzwiach są takie same w wersjach 3 i 5-drzwiowych Corsy C?
pod względem kabli są takie same, ale w 3d są inne długości okablowania, ale akurat odcinek z wtyczki drzwi do lusterek będzie chyba taki sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności