Skocz do zawartości

CD70 Navi - nie działa


Gość balsam1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

 

Mam Astrę H z roku 2005 i radio Cd70 Navi. Ostatnio przestała działać mi nawigacja. Na wyświetlaczu (mam CIDa) w zakładce z nawigacją nie wyświetla się absolutnie nic - nie ma "róży wiatrów", aktualnego położenia, komunikatu, że np. brak płyty - słowem nic. Równocześnie radio i cd działa bez zarzutu. Myślałem, że może jakiś kabel się odpiął, ale wyjąłem radio i wszystko wyglądało ok. Bezpiecznik też to raczej nie jest bo sprawdziłem w skrzynce (no i przecież radio działa). Z tego co się orientuję radio też ma swój bezpiecznik, ale raczej jest ok bo inaczej całość by nie działała, a mi nie działa tylko navi. Przycisk NAVI na panelu też nie reaguję. Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić? Jutro umówiłem się ze znajomym mechanikiem coby go pod interfejs diagnostyczny podłączyć - może to coś pokaże/podpowie - jeśli nie to koncepcje mi się kończą....

 

Pomożecie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak płyty czy też zła płyta nie ma nic wspólnego z działaniem navi, oczywiście poza nawigacją...

 

Spróbuj zresetować radio odpinając akku

 

Tapatalk u mnie...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięĸi za posty

 

Byłem u mechanika - niestety podpięcie pod kompa nic nie podpowiedziało sensownego.

 

Odpowiadając na posty:

 

1) Nie, płyta się nie zacięła - chodzi i wysuwa się normalnie.

 

2) Z mechanikiem też doszliśmy do tego, żeby odpiąć klemę na noc (ponoć odpięcie aku na chwilkę nie wystarcza, aby się cały komp zrestartował) - spróbuję to jeszcze zrobić (nie było okazji).

 

 

Gdyby komuś jeszcze chodziło po głowie jakieś możliwe rozwiązanie proszę o posty.

 

 

Dzieĸi

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy mojej walki z niedziałającym navi. Odpięcie akumulatora na ponad godzinę nie pomogło. Wpadłem natomiast na pomysł sprawdzenia błędów metodą gaz-hamulec i wyświetliło ECN 210306 - Sprawdziłem i okazuje się, że jedna z możliwych usterek może mieć związek z moim niedziałającą nawigacją - mianowicie pierwsza z poniższych - niepodłączona antena. Jak wspominałem we wcześniejszym poście - do radia podłączone jest wszystko jak należy, ale kilka dni wcześniej wymieniałem filtr kabinowy i czyściłem wloty powietrza specyfikiem Wurth. Koncepcje mam dwie - albo wpychając filtr kabinowy na swoje miejsce uszkodziłem jakiś przewód, albo specyfik do czyszczenia skapł na jakąś wiązkę i spowodował jakieś zwarcie.

 

Jak myślicie - moje koncepcje mogą być słuszne?

 

I jescze pytanie dodatkowe - czy anteną do GPSu jest ta sama antena co do radia?

 

 

 

Numer Opis Pochodzenie błędu B2103 Antenna Not Connected Zasilanie paliwem / powietrzem B2103 Rear Vertical Down Switch Failed Zasilanie paliwem / powietrzem P2103 Throttle Actuator Control Motor Circuit High Zasilanie paliwem / powietrzem U2103 CAN-Bus Circuit Malfunction C-005 Ogólne U2103 CAN-Bus Node no Communication C-005 Ogólne U2103 CAN-Bus Reset Counter Overrun C-005 Ogólne U2103 No Communication with CAN-Bus (High Speed) C-005 Ogólne U2103 No Communication with CAN-Bus (Low Speed) C-005 Ogólne

Edytowane przez balsam1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi jeszcze do głowy, że może odpiął się kabel RBG łączący radio z CIDem, bo jak wypiąłem go z tyłu radia to nie było, żadnej różnicy na wyświetlaczu. Tylko, że żeby to sprawdzić trzeba rozebrać kawałek kokpitu - ale nie jest to takie trudne jak widziałem na YT :-). Dzisiaj będe walczył - sprawdzę połączenia antenowe w podsufitce i ten kabel. Jak uda mi się naprawić na pewno napiszę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem połączenia kabla RGB oraz antenowe - wszystko jest git. Wniosek --> Padło coś w radiu :-( (buuu). Muszę teraz rozebrać radio i popatrzeć...

 

Przy okazji - czy radio oprócz bezpiecznika z tyłu (15A) ma jeszcze wewnątrz zabezpieczenie topikowe? (szklany bezpiecznik?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Prawdopodobnie coś ubite w radiu, bez wizyty u elektronika raczej nie obejdzie się. Jesli chodzi o antenę GPS to nie jest to samo co antena do radia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności