Skocz do zawartości

Jaki olej do skrzyni biegów automatycznej Antara 2.0 cdti


Gość labi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość koni2305

Nie napisałeś ile kuni ani jaka skrzynia no więc tak:

Antara 2.0 CDTi (Z20DMH - 110kW) -skrzynia (AW55-51LE) Motul Multi ATF 7,3litra

Antara 2.0 CDTi AWD (Z 20 DM - 93kW) -skrzynia (AW55-51LE) Motul Multi ATF 7,3litra

Antara 2.0 CDTi, 4x4 (Z20DMH - 110kW)- Motul Multi ATF 6,8litra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co slyszalem to skrzynia jest jedna,w 4x4 dochodzi powiedzmy nasadka zamiast polosi ale tam sie wlewa olej oddzielnie,niemam 100% pewnosci wiec prosze o potwierdzenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dzwoniłem tydzień temu do serwisu opla w Radomiu, gościu powiedział mi że w mojej Antarze 2007 oczywiście automat (nie przewidywano wymian oleju w skrzyni). Oczywiście stwierdziłem, że gościu chyba się nie zna. Na dodatek powiedział mi, że jeśli się zdecyduje to ta przyjemność będzie mnie kosztować 1700zł. Mój mechanik powiedział mi, że co 60 000km powinno się wymieniać olej w automacie. Jest też małe ale, jeżeli tego nie robiłeś ba przejechałeś 120 000km to jest ryzyko ze wymianą oleju rozwalisz skrzynie. Dodam tylko że sam mam ten dylemat, bo kupiłem używaną Antare i pojęcia nie mam kiedy olej był wymieniany. Na razie skrzynia chodzi bez żadnego przycinania, więc nie ruszam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Opel Antara 2.0 cdti

Podaj VIN, to się dowiemy jaka masz skrzynie i co trza wlać :rotfl:

Witam czy mogę się dołączyć do pytania odnośnie tego oleju do skrzyni biegów.

Witam czy mogę się dołączyć do pytania odnośnie tego oleju do skrzyni biegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Majkel77

Witam

Czy ktos ma konkretne info na temat kiedy wymieniac olej w skrzyni automatycznej bo wersji jest od groma jedni twierdza ze po około 100tys inni ze dopiero po 120tys jeszcze inni ze przy 150tys. Problem w tym ze filtr w tej skrzyni jest niewymienialny i przy wymianie oleju na nowy a nie wymienieniu oleju bo sie nie da to moze byc problem ze skrzynia. Pytalem znajomego w ASO OPEL i powiedzial ze opel nie orzewiduje wymiany oleju a nawet jak sie go w oplu wymiani to nie daja gwarancji ze ze skrzynia nic sie nie stanie bo nie maja gwarancji w jakim stanie ona jest przed wymiana i czy czasem wymiana nie zaszkodzi. Oczywiście to info przy zalozeniu ze wymieniamy olej metoda dynamiczna problem tylko z tym filtrem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności