Skocz do zawartości

Małe akwarium


Gość Olaola1

Rekomendowane odpowiedzi

No Panowie... idą święta... stanęłam przed dość trudnym dla mnie wyzwaniem.

 

Młody napisał list do Mikołaja.

 

Wszystko świetnie... ma być akwarium z rybkami i tutaj pojawia się problem.

 

Na jedyną wolną półkę, zmieści mu sie tylko takie małe coś.

http://allegro.pl/akwarium-proste-hailea-f20-20l-36x24x31-i3773492620.html

 

Tak wiem... szklanka a nie akwarium.

 

Wiem, że chciał by kilka krewetek i jakieś rybki - 2, 3 może 4.

 

Poradzie jakie zestawienie mu zrobić aby krewetki nie żyły kosztem rybek i odwrotnie. Aby z tego wyszło coś co będzie razem grało i nie stworzy zupy rybnej, jakie rybki mogę wpuścić w coś tak małego?

bojownika?

ramirezki?

a może 3 kakadu?

 

coś mniejszego ale równie efektywnego możecie polecić?

 

tylko nie gupiki :boshe:

 

Ta jarzeniówka zda egzamin doświetlenia akwarium????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ale mikołaj już jutro...

 

Pamiętaj że woda w akwarium musi się ustać co najmniej tydzień a lepiej 2 zanim wrzuci się ryby i żadna chemia że sklepu tego nie przyspieszy

jarzeniowki które są w takich zestawach są dość słabe i polecałbym zmienić później. Generalnie zawsze brakuje jednej świetlówki...

Takie akwarium 20l będzie ważyć że 25 kilo minimum więc półka musi to wytrzymać...

Jaki biotop macie upatrzony?

Ja bym jakieś krewetki i jedną dwie rybki małe wrzucił...

 

 

Tapatalk u mnie...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co są robione takie mini akwaria. Może jako kotnik dla narybku ewentualnie.

Generalnie im mniejsze akwarium tym większe trzeba mieć doświadczenie. Takie mikrusy wbrew pozorom stwarzają spore problemy aby utrzymać w dobrej kondycji.

Jeśli akwarium ma cieszyć to rozejrzyj się czy w gościnnym pokoju nie zmieści się odpowiednio większy baniaczek.

Prawdziwa przygoda tak naprawdę zaczyna się od 100 litrów.

 

To przy okazji pochwale się moją 100 % produkcją (szafka, akwarium i pokrywa) wykonane wszystko samodzielnie łącznie z klejeniem szkła.

Jest to fotka 2-3 tygodnie po uruchomieniu.

v697.jpg

 

Jeśli ciekawi cię jak to wygląda aktualnie to zrobię bieżącą fotkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze takim limitem jest ok 100l.

Ale i małe mogą być ładne i spokojnie funkcjonować bez problemów pod warunkiem ze nie ma przerybienia

 

Tapatalk u mnie...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wiem, że im większe tym łatwiej utrzymać... przez 6 lat miałam akwarium 180l.

Doświadczenie jest.

 

Większym problemem dla mnie jest zgranie czegoś z krewetkami - tych nigdy nie miałam - nie wiem z jakimi rybami, będą bezpieczne. Pomijając właśnie kwestię tak małego litrażu.

 

Ostatnio dość modne stają się nanoakwaria.

 

Co do startu akwarium to młody napisał ze chce je mieć, ale nie napisał kiedy będzie używać więc mocno się zdziwi na początku :rotfl:

Ale potraktuje to jako naukę.. zresztą jest odpowiedzialny jeśli chodzi o zwierzęta więc na pewno zrozumie iż ten prezent nie będzie "działał" od początku z uwagi na dobro rybek.

 

Zresztą późniejsza frajda ich wybierania ( nawet jak by to miał być bojownik) pewnie mu wynagrodzi oczekiwanie.

 

Na dzień dzisiejszy padł wybór na krewetki Red Cherry, Sakura oraz Neocaridina Davidi Blue Velvet - tanie i mało wymagające a i dość ciekawe.

Z rybek

Bojownik albo Ramirezki, albo Agasazzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik z tego co kiedyś zauważyłem też doskonale czuje się gdy ma przestrzeń.

Małe pielęgniczki potrafią też być terytorialne więc nie wiem jak to się skończy dla krewetek.

Sam też nie mam żadnego doświadczenia zz krewetkami, do takiego mini akwa wybrałbym chyba jakieś danio, rozbory czy bystrzyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik z tego co kiedyś zauważyłem też doskonale czuje się gdy ma przestrzeń.

 

Jak każdy facet ;)

No ale nie zabieram juz głosu bo z ryb znam się tylko na śledziach w majezonie (ewentualnie musztardzie saperskiej) :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bojownik z tego co kiedyś zauważyłem też doskonale czuje się gdy ma przestrzeń.

 

Dla tego bojownik tylko samiec i jeden do akwa.

 

 

 

Małe pielęgniczki potrafią też być terytorialne więc nie wiem jak to się skończy dla krewetek.

 

Tutaj bym dała 2+1

 

 

 

danio, rozbory czy bystrzyki.

 

Rozbora Galaxy... no też o tym myślałam. Jednak są to ryby ławicowe i zalecenia to minimum 15 szt :(

Bystrzyki są ciut za duże do osiagają i 4 cm.

A danio jest nudne :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mmarcinicramm

Myślę, że 15-20 neonów czerwonych ładnie by wyglądało, Są małe i spokojne. Nie wiem jak bojownik żyłby z krewetkami. Kakadu odradzam bo nie będzie ich widać, kiedyś miałem to siedziały gdzieś schowane. Neony przynajmniej ciągle pływają.

Co do oświetlenia, to jeśli nie będzie wymagających roślin to powinno wystarczyć.

Edytowane przez mmarcinicramm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności