Skocz do zawartości

Napęd 4x4 w Fronterze - problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Sylwian, A możesz mi trochę objaśnić napęd 4x4 we Frotce automat 2,2 dti. Mam oznaczenia HIGH oraz 4L a ksiązke mam po niemiecku i nigdzie nie mogę nic znaleść. Proszę o krótki opis włączania no i zwłaszcza kiedy i jak można go włączać, bo mimo że już go załączam nie wiem czy prawidłowo. Z jaką prędkościa w tym modelu można jeździć? Jednym słowem POMOCY http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif!

Frontera rocznik XII.99'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=21&t=25750 zapraszam do lektury. napęd można włączać w czasie jazdy do prędkości 90-95km/h Jeżeli chodzi o przełączanie z 4L na 4HIGH może odbywać się tylko na postoju! 4L to jazda z napędem na 4koła i reduktorem tzn. osiągamy bardzo niskie prędkości na danym biegu ale na koła jest przenoszona maksymalna moc, bardziej zalecany w cięższy teren. Na co dzień najlepiej jazda z gałą w położeniu 4H i wciskając przycisk na desce mamy napęd 4x4 Ja to nazywam tak 4H- 4koła szybkie 4L- 4 koła wolne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poczytać jeszcze to http://www.forum4x4.pl/viewtopic.php?f=21&t=3075 i dalej jeździć z zapiętym przodem po suchym aż sie wszystko rozsypie.

Poczytałem i dalej nic z tego nie wynika. Nie chce mi się tu rozwodzić nad zasadą działania napędów, ale najwazniejsze że doszedłem sam o co chodzi.Tak jak sugerowałem na początku, a nie było to zbyt skomplikowane, chodziło o opony. Niby ten sam rozmiar, ale różni producenci i róznica na obwodzie około 3cm. Nic nie rozsypało i nie ma prawa się rozsypać na suchej prostej drodze.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek92248, Wielkie dzieki za linki teraz juz wiem wszystko i mam polską instrukcję obsługi. Teraz to się jeździe o niebo lepiej dzięki dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Proszę o opis jak załączyć prawidłowo napęd 4x4 (czy najpierw jakiś przycisk na desce rozdzielczej?)

Z góry dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
arte, biegi na luz,wciśnij sprzęgło i przełącz tą krótką dźwignią do przodu masz 4H,do przodu w lewo i lekko w tył masz 4L u mnie nie ma żadnego przycisku na desce i przełączyć można tylko na postoju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam wszystkich na forum jestem nowy poczytałem już o napędach ale dalej nie posiadam pełnej wiedzy na ten temat.

 

Proszę o wytłumaczenie działania napędów w frontce...

 

Jak chce jeździć w terenie 4x4 muszę wyjść z samochodu przekręcić te pokrętła w samochodzie załączyć przekładnie 4H i wtedy można jeździć.... Czyli można robić co się żywnie podoba i nie uszkodzi się napędów !!!czy to prawda!!!

 

Następnie samo wyłączenie przekładni 4H na 2 czy to coś zmienia nie mamy napędu 4x4 ale nadal nie możemy jeździć po asfalcie :lol: :lol:

 

Samo załączenie przekładni 4H lub 4L nic nam nie da jęślinie przekręcimy tych pokręteł :lol:?

 

Moje wrażenie zjazdy po załączenie napędów w terenie samochód i tak bierze tylko na 2 koła 1 z tyłu jedno z przodu czyli z przodu jest układ różnicowy.... Dlaczego więc nie można jeździć po asfalcie.

 

Pozdrawiam i prosił bym o doszkolenie laika w tej sprawie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dalej nie jest wyjaśniona sprawa "takowa"

 

Jeśli załączę sobie te przekręcane (pokrętła,tulejki) czy mogę jeździć np. cały czas zimą (lub latem) na 2H a kiedy mam potrzebę to sobie złącze 4H, bez jakichkolwiek konsekwencji... Czy to prawda ;)

 

Proszę o Odpowiedź.... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności