Skocz do zawartości

pogwizdywanie turbiny


Gość tom_g79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pewnie temat byl juz poruszany, ale zapytam jeszcze raz a mianowicie posiadam Opla insignie z 2009 roku 131PS z przebiegiem

101000 km.Od pewnego czasu czy to na zimnym czy cieplym silniku slychac lekki gwizd turbiny.

To nie jest jakies wycie tylko pogwizdywanie.

Naczytalem sie w internecie ze to juz turbo pada albo jakies luzy dostalo albo ze to jest normalne ( ktos napisal ze co druga insignia to ma ).

Bylem w warsztacie powiedzieli ze nic sie nie dzieje a jak juz to uszczelka w pierwszej kolejnosci do wymiany.

Dodam ze auto ma moc i ciagnie normalnie.

Te gwizdy zaczynaja sie w granicy 1300-1500 obr.

Moze ktos mi wyjasnic czy cos sie dzieje z samochodem czy to normalne???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mialem i jak mi padlo turbo w 1,9 tdi to byl calkiem inny dzwiek bardziej wycie.

A tu jak np jade na 2 biegu z predkoscia 30kmh to jest wyrazne pogwizdywanie , trudno to opisac ale znalazlem cos na YouTube

 

http://www.youtube.com/watch?v=M8QyUlqFAr8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

to tak musi byc...

Nie zgodze sie z tym, ze to tak musi byc. U mnie tak bylo i bylo lekkie zawilgocenie przy turbo. Wymienieli mi turbo na gwarancji w ASO przy przebiegu 110.000km i od tamtej pory juz 3 lata jezdze i jest cichutko, zarowno na zimnym silniku po odpaleniu tez! a pamietam ze na zimnym to gwizdanie mnie denerwowalo przez kilka km w zimie do momentu rozgrzania silnika, a gwizdalo doslownie tak jak na tym zalaczony filmie z youtube. Reasumujac, jesli mialoby tak byc to by bylo w kazdym turbodieslu od nowosci a tak nie ma!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem pogwizdywanie turbiny od samego początku. Z19dth. Tylko na zimnym. Z turbo nic nie było do samego końca tj 180kkm. Więc IMHO jeśli turbina jest sucha i wszystko ok to bym się za bardzo nie przejmował...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem pogwizdywanie turbiny od samego początku. Z19dth. Tylko na zimnym. Z turbo nic nie było do samego końca tj 180kkm. Więc IMHO jeśli turbina jest sucha i wszystko ok to bym się za bardzo nie przejmował...

tez mysle, ze jesli jest sucho przy turbo a pogwizduje to moze byc jakies lekkie rozszczelnienie przewodu i nie ma sie czym przejmowac. A u mnie jak pisalem bylo male zawilgocenie, ale moc auta byla w porzadku tylko skorzystalem w gwarancji zeby wymienic turbine. Natomiast po wymianie jak pisalem jest totalna cisza! i mam porownanie z 3 innymi dieselami w pracy, w ktorych od nowosci nie slychac turbo nawet na zimno!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności