Skocz do zawartości

Corsa B 1.6i siwy dym czy może być inny problem niż uszczelka ?


Gość milkman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem corsy B 1.6i 94 zauważyłem, ze od jakiegoś czasu leci mi spora ilość siwego dymu z rury wydechowej zwłaszcza na zimnym silniku. Teraz przy solidnych mrozach -15C to już w ogóle robi sie to dość niepokojące. Czy istnieje jakaś inna możliwość niż uszczelka pod głowicą ? Mam cichą nadzieje, ze tak ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak nie ubywa chłodziwa to jest ok. W te mrozy z mojego tłumika parska woda i lecą kłęby pary, ale się tym nie przejmuje bo to normalne zjawisko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a tak przy temperaturach koło 0 tez sie dzieje ? Właśnie mam wrażenie że może ubywać płynu chłodzącego jutro doleje zanznacze i pojezdze. Jestem dość przeczulony na punkcie wszelkich usterek po prostu lubie auta. A co w przypadku jeżeli ubywa płynu ?. Dzięki za odpowiedz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zerowych temp. też bucha para z wydechu. Sprawdź jutro przed odpaleniem silnika czy w zbiorniczku jest ciśnienie, jak syknie przy odkręcaniu korka to prawie na pewno UPG do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak syknie przy odkręcaniu korka to prawie na pewno UPG do wymiany.
Jest to nieprawda . Ów syknięcie jest całkiem normalne zwłaszcza jak układ chłodniczy jest zalany najtańszym chłodziwem . Najpewniejszą metodą na diagnostykę upg jest pomiar na zawartość spalin w płynie chłodzącym ale za to trzeba zapłacić .

Póki co kontroluj stan płynu chłodniczego , jeśli będzie ubywać lub gdy zobaczysz zamiast niego dziwną maź , masz problem z upg . Biały dym w tych temperaturach to też nic nadzwyczajnego . Ze spalania benzyny wydziela sie para wodna i w niskich temp ją widać , zupełnie jak przy oddychaniu na mrozie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

 

 

Ów syknięcie jest całkiem normalne zwłaszcza jak układ chłodniczy jest zalany najtańszym chłodziwem

Ale wymyśliłeś z tym chłodziwem. :drunk:

To niby na jakim "drogim/markowym" nie ma tego syknięcia?

 

"Japończyki"- przynajmniej te z lat 90-tych mają fajny (i przy tym bardzo wydajny) układ chłodzenia, coś ala Ursus;), tam zbiorniczek wyrównawczy pełni funkcje tylko ' naczynia-baniaka' który może być nawet bez korka, bo w trakcie pracy nie tworzy się tam żadne ciśnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz , że syknięcie przy otwieraniu zbiorniczka wyrównawczego to objaw uszkodzenia upg , to nigdy się z Tobą nie zgodzę .W układzie panuje ciśnienie , więc syknięcie jest normalne choć nie w każdym silniku tak jest . Przy odkręcaniu korka na gorącym silniku jest to całkiem normalne zjawisko i napewno nie jest to wyznacznik uszkodzenia upg .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Nie zrozumiałeś mnie (albo nie chciałeś mnie zrozumieć), chodzi mi o to "magiczne" chłodziwo? :rotfl:

Edytowane przez leszek 398

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedanym oplu u mnie bylo sykniecie choc nie zawsze a UPG sprawna czyli czyli podobnie jak marco84 jestem zdania ze to nie swiadczy o uszkodzeniu UPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz , że syknięcie przy otwieraniu zbiorniczka wyrównawczego to objaw uszkodzenia upg , to nigdy się z Tobą nie zgodzę .W układzie panuje ciśnienie , więc syknięcie jest normalne choć nie w każdym silniku tak jest . Przy odkręcaniu korka na gorącym silniku jest to całkiem normalne zjawisko i napewno nie jest to wyznacznik uszkodzenia upg .

To że po jeździe jest w układzie ciśnienie to normalne, ja pisałem o całkowicie zimnym silniku w którym nie powinno być żadnego ciśnienia w układzie chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności