Skocz do zawartości

Zafira Tourer 2013 - nie działa podgrzewanie kierownicy, czujnik ciśnienia


Gość jogurt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

na wstępie jest mi bardzo miło dołączyć do klubu - od czerwca 2013 jestem posiadaczem Opla Zafira Tourer w wersji COSMO i paroma pakietami.

 

Mam jednak pytanie dotyczące użytkowania - posiadam podgrzewaną kierownicę, która działa dość "losowo". Czasami włączy się tylko na chwilę i lampka gaśnie, dziś po odpaleniu auta już zupełnie się nie włączyło. ASO narazie milczy (nie wiedzą co to). Będę wdzięczny za radę, czy może to jest związane z moim użytkowaniem?

 

Pytanie nr 2 - pojawia się co pewien czas komunikat "Monitorowanie ciśnienia nie zidentyfikowało opon". Wcześniej na tych samych oponach (dzień wcześniej) działało ok, potem chwilę nie działa (dzień, dwa), potem znów działa abym potem znów nie działać :D co może mieć na to wpływ? mam zwrócić na coś uwagę przy myciu auta czy coś?

 

z góry dzięki za sugestie

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czujnikiem ciśnienia opon nie dzieje się tak po wymianie opon na zimowe? nie trzeba ich ponownie kalibrować?

 

jeśli serwis nie wie co jest grane to niech zacznie w obu przypadkach od aktualizacji oprogramowania. jeśli to nie pomoże to niech wymieniają. masz gwarancję...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czujnikiem ciśnienia opon nie dzieje się tak po wymianie opon na zimowe? nie trzeba ich ponownie kalibrować?

 

jeśli serwis nie wie co jest grane to niech zacznie w obu przypadkach od aktualizacji oprogramowania. jeśli to nie pomoże to niech wymieniają. masz gwarancję...

 

umówiłem się na piątek, dziwne, bo jeżeli trzeba kalibrować to wcześniej działał okej. Opony wymieniłem gdzieś na początku grudnia, czyli półtora miesiąca było wszystko okej (dokładny pomiar ciśnienia w każdym kole, alarm jak spada ciśnienie itp.)

 

a kierownica to już zupełnie zagwozdka - totalna losować, czasami po prostu wystarczy zgasić i zapalić silnik i działa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak na drugim forum, też wypadałoby się i u nas przywitać i zaprezentować, jeśli chcesz, swoje autko ;) takie tam zaległości ;)

 

a co do kierownicy - może to przycisk szwankuje, albo oprogramowanie, albo coś z grzaniem. Jeśli to ostatnie to może grozić spaleniem auta nawet... oczywiście w skrajnym przypadku, ale jednak jest to teoretycznie możliwe... z grzaniem siedzeń nie ma problemu?

 

z czujnikiem ciśnienia to kolega w golfie tak miał że trzeba było je zaprogramować/zresetować (czy jak to tam zwą) - u niego wystarczyło wcisnąć i przytrzymać przycisk od ciśnienia opon, ale z tego co czytałem na forum insignii/vectry to znany problem u opla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności