Skocz do zawartości

kontrolka silnika i szarpanie podczas jazdy


Gość candy1234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość candy1234

Witam. Niedawno kupiłam astrę 1.4 95' w gazie... Powiem szczerze, że to chyba nie był trafiony zakup. Cały czas są z nią problemy. Np teraz podczas jazdy czasami zaczyna mi strasznie szarpać samochodem i właśnie wtedy zaczyna świecić ta pomarńczowa kontrolka. Byłam z tym u mechanika, na początek wymienił filtr paliwa i odesłał mnie do gazownika żeby sprawdził sonde. Ok tak zrobiłam okazało się, że sonda jest kiepska no to kupiłam nową i ją wymieniłam. Wszystko ładnie pięknie tylko problem nie minął... Czy ktoś miał podobny problem? Cóż to takiego może być? :-( boje się że to coś poważnego i znowu wydam na ten samochód kupe kasy... :/ a w dodatku ten mechanik do któreo jeżdże wydaje mi się, że wie jeszcze mniej niż ja :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź ponownie do gazownika z reklamacją albo poszukaj w swoim rejone jakiegoś porządnego gazownika. Szrpanie masz na LPG czy na benzynie też?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość candy1234

raczej pojawia się to tylko na gazie :( a czy to może być wina wsryskiwaczy? bo gdzieś czytalam że mogą być zapchane czy zanieczyszczone... i czy może ktoś z Was wie ile ewentualnie mogłaby kosztować naprawa tych wtryskiwaczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapala sie kontrolka to odczytac bledy

ile razy mozna to pisac na forum ?!?!?!

pozniej z bledem (numerem) poszukac rozwiazania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość candy1234

ok ok... byłam u mechanika żeby odczytał te błędy już na samym początku tylko powiedział że nie da rady podłączyć się do komputera w moim samochodzie bo czegoś tam brakuje... no i lipa pewnie jak w tamtym warsztacie nie mogli się połączyć to w innym też nie da rady ;/ nie wiem ja sie na tym nie znam jutro mam jechać z autem do innego Pana... może tam czegoś się dowiem w końcu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wydac 70 zl na interfejs i samemu czytac kody i dopiero do mechanika??

 

 

choc to czasem tez nie pomaga,ja mam opla zafire 18 16v i wyskakuje mi blad 351 czyli brak napiecia na 1-4 cylindrze,cewka niedawno byla wymieniona a mechanik kaze kupic droga,blad pojawia sie i znika tzn raz pali na 1 cylinder raz nie,moze tu ktos sie spotkal z takim przypadkiem???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

powiedział że nie da rady podłączyć się do komputera w moim samochodzie bo czegoś tam brakuje... no i lipa
Brakuje ale mechanikowi - przejściówki.

Masz starsze gniazdo diagnostyczne 10-ci stykowe.

Jak odczytać na zworkę http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitpit

1.nie wcinaj sie komus do problemu ktory nie ma nic wspolnego z twoim

2.za 70 zeta to szkoda zachodu z takim sprzetem

3.w astrze z 95 ma zlacze ALDL a nie OBD

ciezko dostac do tego dobry sprzet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość candy1234

Wróciłam dziś od mechanika i nie uwierzycie co sie okazało... 3 miesiące temu wymieniałam pompe wodną i przy okazji rozrząd no i dzisiaj mechanik powiedział że wtedy źle zamontowali ten rozrząd i dlatego tak sie działo. Teraz auto odpala dużo lepiej, i wogóle chodzi lepiej. Zobaczymy co będzie dalej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności