Skocz do zawartości

Problem z elektryką/światła zewnętrzene


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pewien problem. Otóż ostatnio po odpaleniu wyskoczyły mi komunikaty o przepalonych żarówkach kierunkowskazu przedniego lewego oraz światłą przeciwmgielnego prawego. Po wyjściu z auta i skontrolowaniu czy faktycznie jest coś nie tak zobaczyłem, że nie świeci również prawy ksenon (jednak komputer o tym nie informuje). Dzisiaj powymieniałem wszystkie "niby" uszkodzone żarówki. Niestety nic to nie pomogło. W dalszym ciągu nie świeci lewy kierunkowskaz oraz prawy halogen i ksenon. Czy jest możliwe, że poszło jakieś zwarcie? Czy te układy mogą być ze sobą połączone? Mogę coś jeszcze sprawdzić, zrobić przed wizytą w elektryka?

 

Opel Signum 2004 2.2 DTI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja przed wizytą u jakiegoś elektryka sprawdziłbym jeszcze bezpieczniki czy są wszystkie ok, bo jak piszesz żarówki już wymieniłeś a dalej niestety kierunek,halogen i ksenon nie świecą, a jak od zawsze wiadomo każy układ elektryczny w samochodzie i nie tylko jest zabezpieczony bezpiecznikami, jeżeli w dalszym ciągu tak będzie, moim zdaniem trzeba by podłączyć autko pod komputer i sprawdzić co jest przyczyną, jeżeli się mylę co do tego podłączenia do komputera to proszę kolegów o poprawę.

Pozdrawiam i życzę udanej naprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Nie masz racji Leszek. W oplu vectra C/signum większość obwodów oświetlenia zabezpiecza bezpośrednio sterownik i to on sprawdza czy wszystko jest ok. JA u siebie w astrze H mam tylko bezpieczniki od oryginalnych lamp przeciwmgielnych bo one są nie jako przyklejone do samochodu. Resztą zarządza ECU. Horniat - w pierwszej kolejności odepnij sobie klemy z aku na ok poł godz. jeśli to nie pomoże to odczyt błędów pozostanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wiesz popencjusz nie twierdzę że mam rację bo człowiek uczy się całe życie ale na mój chłopski rozum myślałem że tak jest jak napisałem, i dlatego nie neguję w żaden sposób twojej odpowiedzi dla kolegi no i właśnie dowiedziałem się znowu czegoś nowego o innym modelu opla i to właśnie lubię zdobywać nowe wiadomości od kolegów którzy chcą się podzielić własną wiedzą z innymi :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Jak się coś dzieje z autem to teraz lepiej samemu szukać usterki niż dawać paprakom auto do nauki podstaw elektroniki. Większość mechaników woli dokonywać szybkich i dobrze płatnych napraw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności