Skocz do zawartości
mzuberek

Vivaro - bagażnik dachowy

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić vivaro 1,9 cdti z 2004r.

Czy do takiego auta da się zamontować bagażnik dachowy ?

Na dachu brak relingów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do każdego Vivaro da się zamontować bagażnik dachowy. Są mocowania na dachu (bagażnik jest przykręcany śrubami)

np takie coś

http://allegro.pl/bagaznik-na-dach-vivaro-trafic-fabry-l2-i4115698081.html

Inne w postaci pojedynczych belek przykręcanych również są dostępne.

Edytowane przez Krzysiek325e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A da się bagażnik od longa do krótkiego zamontować ?

Robił ktoś taką przeróbkę - dużo roboty z przeróbką ?

Potrzebny mi bagażnik, a mogę kupić tanio bagażnik do longa - stąd pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chcesz to moge zmierzyc bo mam obie wersje aut,jesli kupisz tzw drabinke to nie podejdzie tylny uchwyt pomijajac ze bedzie wystawal,jesli belki to niebedzie problemu poza ta nad zaokragleniem z przodu bo jest troche wyzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mierz, długi bagażnik już nieaktualny.

Okazało się że to nie długi tylko krótki i nie do vivaro co u mnie

ma rozstaw mocowań 145cm tylko do jakiegoś innego auta z rozstawem 117cm.

Chociaż sprzedawca zapewniał że do vivaro :-)

Poszukam więc odpowiedniego na długość.

Edytowane przez mzuberek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam uniwersalne belki tyle ze zmienilem z alu na stalowe,mniejsze i mocniejsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odgrzebię kotleta, coby nie tworzyć nowego tematu. Potrzebuję od czasu do czasu przewieźć coś długiego (3-5m) i lekkiego (blacha, kaseton reklamowy itp), a nie bardzo mi się widzi wywalać 1.5kPLN na bagażnik/platformę - niewiele więcej i można kupić długą przyczepkę z wyciąganą dupą. Wolałbym to zrobić samemu i po swojemu, bo chciałbym to wypuścić bardziej do przodu, ew. zadbać o możliwość dołożenia przedłużki. Nie będę woził tego "na codzień", a jedynie w konkretnym celu i momencie.

Ma ktoś taki bagażnik? Jak wyglądają uchwyty przykręcane do elementów dachu? Mile widziana fotka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja sam robiłem taki bagażnik.potrzebowałem do przewozu desek na budowę domku a sprawdza się już prawie siódmo rok.

te oryginalne średnio mi się podobały.wyszedł całkiem nieźle i koszt nie wysoki.

jak chcesz to wrzócę jakieś foty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyś mógł to cyknij kilka zdjęć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artur jak będziesz sobie samemu robił taki bagażnik to uwzględnij sobie rolki, do np. drabiny, lub jakiś dłuższych elementów, tak byś sam mógł sobie załadować bez pomocy osób trzecich i przy okazji nie zniszczyć sobie drzwi / dachu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z rolka jest taki problem ze musi byc bagaznik typu drabina lub ewentualnie polaczone ze soba poprzeczki przedostatnia z ostatnia bo inaczej ostatnia belka sie skreci na mocowaniu

Krzysiek mam juz prawie wszystko tylko inpy 3.0 niemoge znalezc a najlepiej gada z Twoim autem

Edytowane przez wojtekcichy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie fajnie, a odnośnie bagażnika to widziałem gdzieś takie z boczną bandą jeśli tak to można nazwać (wysokość około 10 cm / no może 15) i to wtedy utrzymuje przednie, środkowe i tylne poprzeczki w całości. No ale to jest już cały bagażnik, a nie tylko belki mocowane do relingów jak to wygląda w osobowych, w przypadku vivy przykręcane do poszczególnych otworków.

Widziałem takie coś u siebie w mieścinie, ale to jak namierzę to auto, to zrobię fotki, co prawda inna marka, lecz zamiar taki sam.

Przynajmniej według mojego postrzegania takie rolki były by przydatne. Ale każdy ma swoje widzenie na sytuację.

Ooo to to to jak na fotkach

http://otomoto.pl/renault-trafic-2-0-dci-fa-vat-klima-bagaznik-dac-T4682520.html

A odnośnie uchwytów przykręcanych to fotek nie dam, ale kawałek blachy odpowiedniej wielkości jak mocowania na dachu i kształtownik w górę, powiedzmy 20x20 mm, całość w kształcie litery T odwróconej o 180 stopni

Jeszcze raz edit

całkiem tania opcja

http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-renault-trafic-vivaro-primastar-i4820922790.html

Edytowane przez Krzysiek325e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

post-45069-0-11210900-1417078050_thumb.jpgwrzucam kilka fotek,

trochę brudny,zaśniedziały ale rzadko go myję a dość często urzywam

jak jest umyty wygląda lepiej

materiały;

-profil ,,rowerowy,, aluminiowy szerokość ok. 10 cm. i gr. ok 3 cm.

-do profilu czarne plastikowe zaślepki (są dostępne w różnych rozmiarach)

-pod profil czarna gumowa uszczelka(profil ma rowek na całej długości)

-do zamocowania na dachu stalowy profil zamknięty 4 cmx 4cm kawałki po 12 cm.plus plastikowe zaślepki

-przedni i tylni ,,reling,,ma zabezpieczenia-taki stalowy łuk nagwintowany na obu końcach,też z metalzbytu

- na dwóch środkowych relingach plastikowe zaślepki na śróbach mocujących reling.

dość prosty montaż , kolor srebrny tak jak auto no i się sprawdza ,sporo już na tym przewiozłem materjału.post-45069-0-76766400-1417078042_thumb.jpgpost-45069-0-63921600-1417078043_thumb.jpgpost-45069-0-66142200-1417078044_thumb.jpgpost-45069-0-86334000-1417078045_thumb.jpgpost-45069-0-87691400-1417078046_thumb.jpgpost-45069-0-06880300-1417078049_thumb.jpg

Edytowane przez gral71

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki, na pewno skorzystam. Zrobię podobnie, ale dodam poprzeczkę wzdłuż pojazdu po bokach, dodatkowe belki pomiędzy tymi, które są montowane do dachu i wszystko przedłużę z opcją dołożenia elementu, bo czasami trafia się do przewiezienia blacha długa na 5m.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi