Skocz do zawartości

szarpanie zimnego silnika opel corsa b 1,2 16v


Gość borekkk4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się poradzić w sprawie autka Corsa B 1.2 16v rok 1999, generalnie silnik pracuję bardzo dobrze i bezproblemo, problem mam natomiast gdy po odpaleniu (odpala na dotyk) i ruszeniu na zimnym silniku dlawi go i szarpie przez 2-3 minuty nie moze sié rozpedzic, problem znika po kilkuminutowej pracy silnika i potem nie wystepuje wogole, cieply silnik pracuje rowno trzyma obroty nie ma spadków mocy. Co to moze byc bardzo prosze o pomoc. brak jakichkolwiek bledow, swiece i filtry nowe , wymieniony czujnik temperatury silnika,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie świeci ci się check engine?, mimo wszystko warto było by go podpiąć pod kompa diagnostycznego i sprawdzić czy nie ma błędów, sprawdzić parametry w czasie rzeczywistym itp, coś mi się wydaję że zawór EGR będzie do wyczeszczenia;), zrób filmik jak odpalasz po nocy na zimnym motorze:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos egra , dzis go wymontowałem i wyczyściłem . Grzybek tak jakby sie nie domykał ze 2 mm bo blokowała go sadza , wydaje mi sie , że przez to wywalało błąd . Po czyszceniu zawór wyglada jak nowy , jutro go zamontuję i zobaczymy czy ten zabieg pomógł . Zastanawiam sie tylko czy zamiast uszczelki wystarczy silikon temperaturowy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kompem byl i nic nie wykazalo a parametry czujnikow i innych wskaznikow w normie. Dawka paliwa tez dobra , a wie ktos moze jakie powinny byc obroty na ssaniu? Moze za niskie sa i trzeba by je srubka podkrecic,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie "Maluch" aby śrubką obroty regulować.

Sprawdź wieczorem czy nie iskrzy na kablach WN, Dodatkowo delikatnie zwilż je spryskiwaczem do kwiatów.

 

Może też silnik łapie lewe powietrze i dlatego szarpie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się. Czy ty kiedyś maskę podniosłeś :?:

jest tam przy automatycznym ssaniu taki sworzen co gaz popycha i z tego co widze ma on jakis tam zakres regulacji na gwincie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zamontowałem egr , który wczoraj wyczyściłem . Narazie sukces bo check od razu zgasł . Widać poprawę w kulturze pracy .

Podstawa to dobrze wyczyścić grzybek , jego gniazdo i kanał w którym grzybek sie porusza . Zrobiłem to za pomocą śrubokręta , szczoteczki do zębów , zakrzywionego gwoździa by dokładnie oczyścić grzybek , gniazdo i kanał . Użyłem wd40 , rozcieńczalnik uniwersalny i odrdzewiacz . Jako uszczelniacz ,starą uszczelkę i silikon temperaturowy .


Obroty na ssaniu sa w granicach 1000 + jedna kreska .

Co do kabli wn to ich tam nie ma .

Szarpie na benzynie czy lpg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności