Skocz do zawartości

"Strzelający" ogranicznik w drzwiach przednich


Gość kasso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od paru dni dość twardo przeskakiwał ogranicznik w drzwiach przednich kierowcy w Zafirze B, 2 dni temu było lekkie szarpnięcie prawie niewyczuwalne, a dzisiaj się znacznie pogorszyło.

Film ukazuje cały problem, ktoś fachowym okiem może stwierdzić czy jest jeszcze szansa na odratowanie? czy już wchodzi w grę tylko wymiana?

 

https://www.youtube.com/watch?v=Qlbk3UQCmuU&feature=youtu.be

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślałem że ogranicznik strzelał jak we większej ilości fiatach ale po obejrzeniu dołączonego filmiku myślę że bez wymiany ogranicznika się nie obejdzie, ja osobiście odkręciłbym ogranicznik i wyciągnął na zewnątrz nie jest to trudne i sprawdził dla pewności co z nim jest nie tak, jak będziesz miał go w rękach to będziesz mógł go swobodnie przesuwać jakby był zamontowany, ale z tego co widzę to w środku wyrobiły się dwa takie zęby-wypusty a jak myślę są tam 3, po których po otwarciu drzwi przesuwa się kawałek zgiętego pręta że tak powiem i dlatego jest taki luz którego nie powinno być bo drzwi powinny się płynnie otwierać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na aukcji w allegro, warto kupić używany ogranicznik? trzeba dać z 50 zł u sprzedającego z dobrymi komentarzami

nowy pewnie z 200 zł?

 

dziwi mnie jedna rzecz, 2 lata temu zafira była kupiona w autoryzowanym salonie opla - używana, własnie przy oględzinach było czuć zużyty ogranicznik, lekko strzelał własnie po stronie kierowcy, mieli go wymienić, kto wie może rozebrali nasmarowali i jakoś obeszło się dla nich bez dodatkowych kosztów, a klientowi wmówili że wymienili.

 

2 lata i już "nowy" ogranicznik znowu do wymiany? bez jaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Ja u siebie wymieniałem w signum (czas wymiany bez zdejmowania boczka ok 5min.) W astrze też strzelał. Obydwa kupione jako używki i od dwóch lat mam spokój. Wszystko zależy od egzemplarza i uczciwości sprzedawcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz filmik. Jedna śrubę masz pod klamką a następne pod uchwytem. Sprawdź jeszcze na dole czy nie ma śrubek.

 

 

ps

Zrób przy okazji jakieś małe foto story z wymiany :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

A ja wylałem litry WD 40, smarów i innych specyfików, aby pozbyć się strzelania ograniczników w Zafirce A. I w końcu postanowiłem je wymienić - te strzelające 3 ograniczniki u mnie. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że te ograniczniki były po prostu odkręcone i to powodowało to słynne strzelanie. Więc zanim Ktoś rozłoży pół auta, to proponuję wpierw dokręcić dwie śrubki przy drzwiach od ogranicznika :rotfl:

Oczywiście, to tylko był mój przypadek i nie oznacza, że każdy tak będzie miał.

 

Pozdrawiam,

Tomek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności