Skocz do zawartości

Opel Insignia 2.0 160KM - proszę o poradę


Gość piotreq13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotreq13

Cześć Oplomaniacy,

 

Chciałbym do Was dołączyć i przymierzam się do zakupu tego samochodu:http://goo.gl/aGw0nV. Byłem, widziałem, zostawiłem zaliczkę, w tygodniu wozyta w ASO. Jednak męczy mnie tak niski przebieg. Samochód wygląda na zadbany, powłoka lakiernicza wszędzie 100um (+/-10). Zaciski hamulcowe, komora silnika praktycznie wygląda na te 20000km. Co o tym myślicie? Gdzie może być haczyk? znalazłem też takie ogłoszenie z innymi zdjęciami tego samochodu: http://goo.gl/eWP4TI. Martwi mnie nieco butelka oleju w bagażniku... może bierze?

 

Proszę, pomóżcie! :) Dziękuję!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość przemty

Byłeś w tym ASO które jest wymienione w ogłoszeniu?

Jeżeli tak to jedź do innego...

 

Auto ze stycznia 2009 więc ma już ponad 5 lat. Jeżeli nie było to jakies słuzbowe auto które jeździło tylko okazyjnie na wieksze "delegacje" to przebieg faktycznie mały - 3500km/ rok :wow:

 

Czyli co niedzielę do kościoła i na tydzien auto do garażu...

 

Nie wiem jak teraz stoją cenowo podobne Insignie ale jedno wiem; okazji nigdy nie ma i nikt nie sprzedaje po okazyjnej cenie dobrego auta :)

Edytowane przez przemty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez nieuczciwość innych sprzedawców, teraz każda oferta auta z niskim przebiegiem, autem igłą, bezwypadkową historią jest nadmiernie podejrzana. Ja kupując auto, pozwoliłem sobie skorzystać z wizyt w dwóch różnych ASO (oczywiście mój koszt). Również m.in. moje podejrzenia wzbudził niski przebieg, historia pilnego remontu z powodu narodzin dziecka, jako powód sprzedaży też była podejrzliwa.

 

Dziś po 4 latach od zakupu stwierdzam, że "miałem dużego farta" kupując autko, które służy mi do dziś. Mimo 9 lat, auto ma przebieg 93 kkm. Po prostu czasem w gąszczu tych ofert nieuczciwych, zdarzają się takie perełki. Nie mniej również rekomenduje Ci wizytę w dwóch niezależnych ASO.

 

Dlaczego w dwóch ? Kiedyś moim autem było Renault, przed kupnem byłem w ASO okazało się, że wszystko jest w stanie dobrym, przebieg 112 tys jest ok (na 6 letnie auto) i tak jeździłem przez kilka lat, do czasu aż powstała szkoda z nie mojej winy. Okazało się wówczas, że auto ma nie 112 ale ponad 354 + to co ja najechałem. A dochodzenie swoich racji po takim czasie - to walka z wiatrakami.

 

Z tego co kojarzę w tym ASO z ramki tablic rejestracyjnych pracuje nasz kolega. Pogadaj z nim, ewentualnie zapytaj czy podczas przeglądu w ASO mógłby się dogłębniej przyjrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotreq13

Cześć Panowie,

 

Dzięki za wkład. Tak, niestety przez nieuczciwych sytuacja jest taka, a nie inna. Ponieważ kręcenie liczników i inne niemiłe sposoby sprzedaży mnie trochę przerażają jestem bardzo nieufny...

 

holcu - a czy możesz mi sprzedać jakiś namiar na kolegę z Kanclerza? Niestety nie ma wiele czasu.

 

Przegląd w ASO zrobię, ale udam się z nim do Rybnika... może mamy tam jakieś znajomości? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha, dobre 3500km/rok. To ja swojego czasu wiecej rowerem robilem w ciagu roku...

Czy ta zaliczka podlega zwrotowi jakby bylo cos nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotreq13

Tak, podlega. Książka wygląda następująco:

09.2010 - 6035km

09.2011 - 6936km

02.2012 - 11300 km

koniec.

 

dodzwoniłem się do ASO... samochód odwiedzał jeszcze serwis na kampanię (wtryskiwacze - coś więcej o niej?) w lipcu 2013 przy stanie 14000km...

 

Pytanie - czy te wpisy da się podrobić? Usunąć stare i wpisać coś nowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemty

Dwa pierwsze wpisy troche dziwnie wyglądaja - auto w rok zrobiło raptem 1000 km...

Albo z autem coś sie działo i więcej stało niż jeździło albo faktycznie jest to perła...

 

Masz może jakieś dane czy włascicielem była osoba prywatna czy jakas firma?

 

A tak na marginesie zmień w temacie silnik bo tam jest 2.0 a nie 1.9

Edytowane przez przemty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotreq13

Osoba prywatna. W dodatku jak poszukałem to tego Pana częściej nie było w kraju niż był (zgadza się imię, nazwisko, miasto zamieszkania). W drugiej połowie 2013 przeszedł na emeryturę. Szukam z nim kontaktu telefonicznego.. może się uda do niego dotrzeć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampania dot. wtryskiwaczy polega na zmianie softu- nic powaznego.

 

Wpisow w systemie nie da sie skasowac. Jedyna opcja obejscia tego to cofanie przebiegu przed kazda wizyta w ASO gdzie przebieg jest spisywany z licznika i trafia z automatu do bazy. W dieslu jest sposob na sprawdzenie, czy licznik byl cofany. Jedz do ASO i zweryfikuj wpisy z ksiazka serwisowa. Popros tez o zdjecie karty pojazdy gdzie wpisany jest pierwszy wlasciciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności