Skocz do zawartości

Buduję kamper


Gość Vivarol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vivarol

Prawda jest taka, że kupując dostawczak na firmę liczyłem się z tym ,że jego funkcja będzie głównie urlopowa. Podoba mi się to, że niewiele pali i że jeździ się nim jak osobówką. Teraz nadchodzi okres przedwakacyjnych przeróbek. Niestety ponieważ auto jest jeszcze na gwarancji i w jakiejś części własnością banku muszę zmiany robić dość ostrożnie. Przede wszystkim chcę założyć zbiorniki na ciepłą wodę na dach i zbudować łazienkę z ubikacją. Zastanawiam się czy szukać takiej gotowej co robią do kamperów czy po prostu kupić jakąś kabinę prysznicową http://www.leroymerlin.pl/wanny-i-kabiny-prysznicowe/kabiny-brodziki-i-akcesoria/kabiny-prysznicowe,a2119.html i adoptować ją do auta. Toaletę przenośną mam. Mam też dół brodzika 80x80 więc idealnie wejdzie bo kipa ma 280 długości. Na wysokość wejdzie też spokojnie bo ma ponad 200 cm wysokości. Tylko zbiorniki z wodą by się lepiej nagrzewały dam na dach. Zimna woda i odpływ od kanalizacji to jest na moim kempingu gdzie zawsze jeżdżę. Kuchnię zawsze mam na powietrzu pod pawilonem. Mam już gotowe połączenia z wodą i kanalizacją. Oczywiście chcę wyrzucić też przegrodę między kabina, a kipą. Ale podwójną ławkę chcę zastąpić krzesłem obrotowym. Też nie wiem, gdzie takie kupić ? Pewnie gdzieś na szrocie. Poza tym chcę zrobić jakiś patent by kanapę postawić nad puklami by można ją składać. Może założę tylko górę a skrzynię zam jakoś zrobię ale taką wysuwaną by w dzień mógł stać normalnie stół. To przydaje się w Polsce. Bo nad Morzem Śródziemnym czy Adriatykiem jadalnia jest oczywiście na dworze. Podpowiedzcie jak wy przerabialiście swojego busa na kamper, a może lepiej po prostu kupić kamper lub dać komuś do przerobienia? Może wiecie gdzie kupić gadżety do kampera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kibicuję ci przy przeróbkach, ale z twojej wypowiedzi wynika że sam jeszcze nie jesteś zdecydowany.

Co do wody - myślałeś o kolektorach słonecznych na dach?

krzesło obrotowe takie kamperowe poszukaj na ebayu, allegro lub na szrocie, ważne jest mocowanie do podłogi, by było bezpieczne.

Prysznic, na pewno nie szklany a plastikowy, Możesz pomyśleć o żaluzji nad wejściem z boku co by siedząc na polu nie być pod gołym niebem ;) Stolik fajny jest w T5

to tak na szybkiego, ale ja nie jeżdżę na kamping, a jedynie siedziałem w niektórych ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tez w ggoglach grafika rozwiązania - https://www.google.pl/search?q=vivaro+campervan&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ept3U9SKI_Kh7AbwloGwCg&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=608

Są też fora typowo camperowe gdzie znajdziesz mnóstwo porad co gdzie i jak .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a nie łatwiej jest kupić stróżówkę enkę i w niej dłubać po swojemu ? Bus ma pracować jako bus. Można tez kupić samego gołego tylko z kabina i nałożyć coś na ramę, np jakiś mały domek kampingowy. Nawet w wysokim vivaro jest sie ograniczonym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności