Skocz do zawartości

Montaż i aktywacja klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Gość damian19912
Witam,


Mam Vectre C która oryginalnie z fabryki wyszła bez klimy ( wiem dziwne ale są i taki egzemplarze).

Idzie lato więc postanowiłem sobie tą klime dołożyc, ponieważ wszystkie wtyczki, bezpieczniki, instalacja, przekaźnik są. Założyłem sprężarke przewody, osuszacz, parownik nowy panel z włącznikiem klimy itd. Tylko teraz już po napełnieniu pozostał problem aktywacji tego we wszystkich modułach. Mam tylko chiński Op-com i w ten sposób udało mi się aktywowac w CIM-ie. Ale niestety dalej nie działa :/ po wciśnięciu klawisza od klimatyzacji uruchamia się tylko naweiew i zapala się lampka na włączniku. Ale sprężarka nie startuje, z moich wstępnych oględzin wywnioskowałem że nie ma napięcia na przekaźniku od klimatyzacji który jest w module UEC. Pomyślałem że aktywuje klime jeszcze w tym module ale niestety mój opcom nie ma w ogóle połączenia z UEC. I tutaj zwracam się z proźbą o sprawdzenie jak ktoś może wejśc w programowanie UEC czy tam jest w ogóle jakaś funkcja od klimatyzacji.


Oczywiście jak ktoś miałby jakiś inny pomysł jak to rozwiązac to niech pisze, każda wskazówka się przyda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pamiętam to klimatyzację sie ustawiało w paru miejscach opcomem... w różnych modułach. W dodatku był wybór pomiędzy klimą z i bez sprzęgiełka... czy jakoś tak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian19912

Tutaj aktywowałem w CIMie

 

<a href=http://zapodaj.net/b...l>58454.png</a>

 

A tutaj na Silniku

 

http://zapodaj.net/320f343e5d834.png.html>dddd.png

 

I dalej brak reakcji sprężarki :/ Jeszcze tak myśle że może coś trzeba aktywować w BCM lub UEC ??? Niestety do tych dwóch modułów nie mam dostępu.

 

Może ktoś mógłby sprawdzić jeśli ma dostęp do tych modułów lub Techem czy tam są jakieś opcje od klimatyzacji? Niestety ja techem narazie nie mam możliwości tam zajrzeć, dopiero może na przyszły tydzień uda się cos ogarnąć a chciałbym wiedzieć czy jest w ogóle sens czy odstawić do elektryka i szukać winy w kablach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Pewnie trzeba. Wszystkie moduły w aucie muszą wiedzieć o Twojej klimie (manual/automatyczna). Może uda się wejść do nich przez inny rocznik lub silnik więc w ten sposób musisz zacząć. Ja u siebie (w astrze H) miałem dodatkowo w silniku wybór opcji sprężarki ze sprzęgłem lub bez. Jak wybrałem bez to klima nie chciała wystarować. Poszukaj też pod tym kątem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian19912

Tą opcje sprężarki z sprzęgłem lub bez, w jakim module miałeś? bo ja na razie czegoś takiego nie znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

miałem w silniku. Z tego co widzę w opcomie to czasem przez inny model/rocznik można z tym samym silnikiem inne programowania wykonać. U Ciebie na zdjęciu nie widziałem takiego wyboru ale dla pewność sprawdź w pozostałych modułach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian19912

Tutaj mam zdjęcie przekaźników w module BCM, czy to będą wszystkie? jest ok? jest jedno puste pole ze stykami od jakiegoś przekaźnika, może tam też powinien być?

http://fotoo.pl//out.php?i=808999_20140528-110909.jpg

A tutaj jeszcze z Op-coma, przekaźnik A/C klimatyzacji, nieaktywny, co to może oznaczać? po wciśnięciu przycisku od klimy załącza wentylator tzn. nawiew a to pole dalej jest nieaktywne

 

http://fotoo.pl//out.php?i=809000_xxx.png

Edytowane przez damian19912

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności