Skocz do zawartości

Niedziałająca Klima Astra II 1.7 DTI


Gość Kantysław

Rekomendowane odpowiedzi

grzes08 u mnie w climatronik po wlaczeniu wiatrak załacza sie na chwile i potem rozłacza .Teraz w upał chodzi cały czas.

Czy mam uszkodzony 1-y bieg wentylatora,termistor?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kantysław

Po włączeniu klimatyzacji przedni wiatrak powinien sie obracac cały czas .. albo jest jakis problem z jego załączeniem albo po prostu sie zatarł jak większość wiatraków. Robiłem taki w tamtym roku .. nie włączaj klimy bo skończy sie spaleniem cewki jak wiatrak się nie bedzie obracał. NIe kupuj uzywek .. bo reszta wyglada podobnie .. lepszy jest zamiennik, bo masz gwarancję i myślę, że posłuzy jeszcze dobrych kilka latek.

Jezeli to nie bedzie wentylator .. to sprawdź wtyczkę na sprężarce klimy .. czasami upala tam kable, czasami po prostu ktos wcześniej inaczej poprowadzi wiązke i ona po prostu sie urywa pod wpływe drgań.

Dziś sytuacja wyglądała następująco, rano auto stało w cieniu, droga do pracy normalnie z kilmą wszystko działało. W pracy auto stało w ostrym słońcu. Po wejściu oczywiście człowiek mało nie mdleje ale odpaliłem i przejechałem jakies 50m po czym załączyłem klime, na 1 światłach usłsyzałem krótki lekki stukot i znów pojawiła się wyżej wspomniana kontrolka. Wyłączyłem wtedy od razu klime, ten stukot ty chyba tak jak mowisz wentylator, tylko czemu takie cos sie dzieje skoro przez 2 dni pracował normalnie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwórz pokrywe silnika; załącz silnik, przeni wentylator powinien się nie ruszać .. włącz klimę .. powinieneś usłyszeć po chwili załączający sie elektromagnes sprężarki, i za chwilę powinien włączyc się wentylator przedni. Jezeli sie nie włączy .. powinien włączyc się wentylator od wewnątrz. Taka jest kolej rzeczy. Jezeli tak nie działa .. to cos jest do d..... Spróbuj obrócić wentylator paluchami (oczywiscie nie włączony) i sprawdx jak sie obraca. Powinien obracac sie leciutko.

Dlaczego działał poprawnie .. moze jeszcze sie nie zatarł .. tylko sie zaciera, może nie ma kontaktu, warto byłoby podłączyć pod komputer i sprawdzic ciśnienia w układzie klimatyzacji .. co pokazują czujniki ciśnienia.


MK5 nie mam az takiego doświadczenia z automatami .. nie chce sie wypowiadać, jezeli nie do końca jestem tego pewien. Ale nie musi tak byc .. wszystko jest zalezne od tego w jakich warunkach ja załączasz .. klima automatyczna potrafi sie wyłaczac sama .. może gdy wyłacza się wentylator .. klima tez się wyłącza. Musiałbym to zobaczyć wtedy mógłbym cokolwiek powiedziec wiecej

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności