Skocz do zawartości

Niedziałająca Klima Astra II 1.7 DTI


Gość Kantysław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kantysław

Witam,

 

zaczeły się upały i coś niestety dotkneło moją klime ( ostatni serwis rok temu, wiem miałem się udać niedawno jednak nie zdążyłem) terazm moje pytanie, klima nie działa i podczas jazdy przy włączonej A/C zapala się poniższa kontrolka. Co jest przyczyną? Czy to po prostu brak czynnika chłodzącego czy jest to poważniejsza usterka? Dodam, że po otwarciu pokrywy silnika przedni wentylator praktycznie się nie obraca..

post-35221-0-44005900-1402249098_thumb.jpg

Edytowane przez Kantysław

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koni2305

Czytałeś instrukcję co oznaczają poszczególne kontrolki?

  • żółta kontrolka elektronicznie sterowanego układu chłodzenia silnika (prostokącik z gwiazdką w środku i koreczkiem na prawej górnej linii) - świeci się kilka sekund po włączeniu zapłonu. Jeżeli lampka zaświeci się podczas jazdy: w ukladzie chlodzenia silnika lub w obiegu chłodzenia klimatyzacji wystapila usterka. Uklad elektroniczny przelącza się na tryb awaryjny. Można kontynuowac jazdę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kantysław

 

Czytałeś instrukcję co oznaczają poszczególne kontrolki?

  • żółta kontrolka elektronicznie sterowanego układu chłodzenia silnika (prostokącik z gwiazdką w środku i koreczkiem na prawej górnej linii) - świeci się kilka sekund po włączeniu zapłonu. Jeżeli lampka zaświeci się podczas jazdy: w ukladzie chlodzenia silnika lub w obiegu chłodzenia klimatyzacji wystapila usterka. Uklad elektroniczny przelącza się na tryb awaryjny. Można kontynuowac jazdę.

 

"obiegu chłodzenia klimatyzacji wystapila usterka"

Tego się domyślam, pytanie tylko jaka usterka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kantysław

Nie ogarniam już tego samochodu, dzisiaj praktycznie cały dzień klima działała bez zarzutu... Kurna dziwne to auto..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak raz bedzie laczyc a raz nie bedzie to takie rzeczy sa mozliwe. Co w tym dziwnego. Chcial byś zeby zawsze przypadki byly proste i ja sie zepsuje to tak jak z żąrówką- swiecial i sie przeplaila i juz nie swieci. Ech kto by tak nie chcial.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu klimatyzacji przedni wiatrak powinien sie obracac cały czas .. albo jest jakis problem z jego załączeniem albo po prostu sie zatarł jak większość wiatraków. Robiłem taki w tamtym roku .. nie włączaj klimy bo skończy sie spaleniem cewki jak wiatrak się nie bedzie obracał. NIe kupuj uzywek .. bo reszta wyglada podobnie .. lepszy jest zamiennik, bo masz gwarancję i myślę, że posłuzy jeszcze dobrych kilka latek.

Jezeli to nie bedzie wentylator .. to sprawdź wtyczkę na sprężarce klimy .. czasami upala tam kable, czasami po prostu ktos wcześniej inaczej poprowadzi wiązke i ona po prostu sie urywa pod wpływe drgań.

Edytowane przez grzes08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności