Skocz do zawartości

Zamiast łapać obroty muli :/


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli na desce miga kontrolka kodowa proponuje odczytać i problem może zostać bardzo szybko rozwiązany ale czasem i to może nie pomóc,proponuje podpięcie pod komputer diagnostyczny,bo przyczyn to tu może być wiele a lepiej zapłacić te 50 czy 80 zł aniżeli ładować niepotrzebnie kase w części które są sprawne.Może to być pompa paliwa,może filtr paliwa,może nawet sonda lambda a nawet cewka zapłonowa o przepływomierzu nie wspomne kończąc na czujniku przepustnicy.Można też sprubować odpiąć kleme akumulatora na jakieś 5 minutek,bo takie cudactwa podobno we fronterach A pomagają.Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety moja wersja A nie posiada kontrolki kodowej. Z tym komputerem diagnostycznym to jest chyba najlepsze wyjście. Jednak zacznę od CUDU czyli od resetu kompa w autku.

Napiszę czy pomogło.

Dzięki.

 

Nie pomogło :lol:

 

[ Dodano: Sro Lip 23, 2008 21:59 ]

Na moim brytyjskim eBayu kupiłem przystawkę - interfejs dla Opla rodem z Chin za 5 funtów. Ponieważ to o wiele taniej niż wizyta w serwisie spróbuje tak rozwiązać problem.

Po analizie doszedłem do wniosku, że możliwe są dwie przyczyny:

 

- brudny aparat zapłonowy lub co bardziej prawdopodobne

- bylejakie paliwo - wyczutałem gdzieś, że lepiej lać 99-cio okatnowe niż zwykłe 95 a takie właśnie pierwszy raz zatankowałem.

 

Dodatkowo pewnie trzeba będzie zmienić filtr paliwa bo wlałem też uszlachetniacz :)

 

[ Dodano: Sob Lip 26, 2008 22:35 ]

PROBLEM ROZWIĄZANY - paliwo.

 

Wlałem porządny czyściciel układu paliwowego za 40 zł (10 funtów), zmieniłem przy okazji filtr paliwa - bardzo prosta czynność i już po usterce. Wlałem premium unleaded i uśmiech na twarzy. Usterka mulenia, strzałów i szarpania minęła.

 

Czyli konkluzja: nigdy więcej paliwa regular czyli 95-tki tylko 99 - premium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość wieszczdobrejnowiny

to dziwne że winne akurat okazało sie paliwo. skoro na zimnym było ok i dopiero po kilku minutach zaczoł sie dusić to by wykluczało paliwo:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności