Skocz do zawartości

Problem z działaniem automatycznej skrzyni biegów


Gość WschodniKierowca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WschodniKierowca

Witam jestem posiadaczem Vectry B kombi w automacie,mam dzwiny problem pewnego razu gdy chciałem jak zawsze ruszyć autem do pracy pojawił się nieoczekiwany problem a mianowicie gdy odpalam auto na opcji P (parking) auto chodzi normalnie na N(neutral) także na R(wsteczny) już coś inaczej ale cofa normalnie ale jakby mniej mocy miał a na opcji D(drive) 1,2,3 odrazu gaśnie dosłownie.Jedyna opcja żeby ruszył to było trzymanie go na dużych obrotach na N i nagłe wciśniecie gazu i wrzucenie 3 wtedy łapał i jechał normalnie i nie gasł i pozniej cały dzień jezdził normalnie problem pojawiał się z rana na zimnym silniku , dostatałem rade ze to może byc olej w skrzyni bo już swieciła się lampka więc zmieniłem.Niestety problem nie znikną i pozniej każde zgaszenie auto wiązało się z tym ze na opcji D,1,2,3 gasł,zostawiłem go do mechanika sam nie wie do końca o co chodzi wymienił swiece kable , mówi ze problem to może być ze sterownikiem skrzyni biegów ,a ja już sam nie wiem tydzień stoi w warsztacie jeśli ktoś ma jakąś informacje albo wie albo zdarzył mu się taki problem proszę o pomoc.Pozdrawiam Vectra to 99 b kombi 2.0 w LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vectra B nie ma i nie miala nigdy kontrolki o oleju w skrzyni

jak juz jest kontrolka uszkodzenia skrzyni (kolko zebate z S w srodku - o ile dobrze pamietam z mojej)

trzeba podlaczyc pod komputer diagnostyczny i odczytac jej bledy

wtedy bedziesz wiedzial co robic dalej

i zmien mechanikow

skoro ci podstaw nie znaja

 

btw zmien tytul tematu

i zapoznaj sie z regulaminem forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WschodniKierowca

Podłączał pod komputer wyszło mu 10 błędów ,ale jego opinia to sterownik skrzyni biegów a wy co myślicie a ta kontrolka o której mówisz to w samochodach na gaz normalne bo na gazie jak pracuje to ona się nie swieci.

Edytowane przez WschodniKierowca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie merdaj kontrolki silnika i skrzyni

to dwie inne rzeczy

a ze masz 10 bledow to juz wogole debile a nie mechanicy

na gazie nie ma nic sie swiecic !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość WschodniKierowca

Jeśli chodzi o tą Vectrę to naprawdę dziwna sprawa,na zimnym silniku rano nie chce jechać ale jak złapie temperature to cały dzień jezdzi bardzo wporządku,sam już nie wiem w czym jest problem czy to może byc skrzynia biegów w automatach różnie to bywa dlatego pytam bo sam nie wiem co już robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak walczyłam ze swoją skrzynią, przekopując internet i szukając pomocy u różnych fachowców dowiedziałam się kilku fajnych rzeczy, które może jakoś cię naprowadzą. Otóż uszkodzony sterownik na ogół powoduje problemy z pracą skrzyni w jej ruchu: złe zmiany biegów, brak biegów, szarpania przy zmianie biegów itp...

Sam piszesz że jak auto zimne to są problemy czyli jak za gęsty olej. Coś jest nie tak z konwerterem. jak wrzucasz bieg z luzu nie ma siły zasprzęglić i auto gaśnie - za niskie ciśnienie oleju.

Mogło być tak ze sterownik padł już wcześniej co doprowadziło do uszkodzenia konwertera.... ale niestety to możesz zdiagnozować tylko po zdjęciu skrzyni.

Tego niestety komputer ci nie powie.

 

Jeśli moje wróżenie z fusów coś ci pomoże to miło.... ja na pewno nie jeździła bym załączając biegi na wysokich obrotach bo skończysz skrzynię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności